Proti Leviciam to je posledný zápas pred domáci divákmi v základnej časti Eurovia SBL
07. marca 2018

Ešte predtým ako odohráme posledné 2 zápasy Eurovia SBL v sobotu v Handlovej a týždeň neskôr v Prievidzi nás dnes čaká posledný domáci duel v základnej časti pred vyraďovacími bojmi v play off. V 34. kole teda dnes privítame Patriotov z Levíc.

Pre Levice to bude 2. zápas v priebehu pár dní, keď najskôr v sobotu, v 33. kole Eurovia SBL zdolali Spišskú 105:78 a o 48 hodín neskôr, v pondelok, zverenci trénera Tea Hojča spečatili svoj postup do seminifinále Alpsko-jadranského pohára, keď zvýťazili nad slovinským KK Šenčur GGD 101:63.

Pre nás je zápas s Levicami dôležitý z viacerých uhlov. Jednak, ako bolo spomenuté vyššie je to náš posledný domáci zápas v základnej časti SBL a druhý uhol pohľade, je fakt, že Levice sú z hľadiska tabuľkového postavenia jedným z kandidátov na našeho súpera v 1. kole play off, kde Karlovka už má isté 7. miesto.

Karlovka má za sebou kvalitný zápas proti Komárnu ale s veľmi nešťastným koncom, keď sme o víťazstvo prišli až doslova s klaksónom. Tréner Peter Ivanovič verí, že “treba nadviazať na kolektívny výkon z Komárna. Privítame Levice, ktoré hrajú v dobrej forme v domácej lige i v pohári, bude to ťažký zápas, taký však teraz pred play off potrebujeme a tešíme sa naň.“ povedal.

Chceme aj zmierniť bilanciu vzájomných zápasov, takže „Leviciam máme čo vracať, prehrali sme zatiaľ všetky vzájomné zápasy a to chceme to v stredu zmeniť. Levice majú kvalitne vyskladaný tím, širokú lavičku, na každú pozíciu majú dvoch hráčov. Potrebujeme hrať s energiou a udržať si koncentráciu na oboch koncoch palubovky, hrať bez herných výpadkov." Povedal pred duelom líder našich borcov a reprezentačný rozohrávač Dalibor Hlivák.

Vidíme sa o 19:00 v Športovej hale prof. Rovného na FTVŠ 😊

#karlovkadotoho

FB udalosť: https://www.facebook.com/events/787153491485360/