Proti Leviciam v snahe prerušiť sériu prehier
25. novembra 2014

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava si v stredajšom zápase 16. kola Eurovia SBL na domácej palubovke zmerajú sily s tímom EUCOS Levickí Patrioti. Stretnutie sa hrá v
Športovej hale prof. Rovného FTVŠ UK na Lafranconi, začiatok je v klasickom čase 18.30 h.

Eurovia SBL - 16. kolo:
VŠEMvs Karlovka Bratislava - EUCOS Levickí Patrioti (streda, 18.30 h)
rozhodujú: Tomašovič, Hricišin, Doušek (komisár Suja)

Levice začali sezónu vo veľkom štýle, keď vyhrali päť z úvodných šiestich stretnutí. Tím trénera Ladislava Lutovského však postihla strata formy, pridali sa viaceré zranenia kľúčových hráčov a patrioti začali prehrávať. Z posledných ôsmich zápasov prehrali Levičania sedem, zvíťaziť dokázali len nad poslednou Nitrou. Naposledy v sobotu nestačili doma na Komárno. Kouč Lutovský po súboji vôbec nebol spokojný. "Dali sme si pred zápasom dve úlohy, ani jednu sme ale nedokázali splniť. Chceli sme zastaviť súperov rýchly protiútok a nedovoliť im toľko trojbodovej streľby, koľko sme im dovolili v prvom vzájomnom zápase. Mali sme v zápase aj dobré úseky hry, dokázali sme stiahnuť desaťbodové vedenie hostí, nástup do poslednej desaťminútovky bol však zase katastrofálny. Hoci hráči dostali príkazy, ako hrať cez Bannistera, ktorý mal štyri fauly, nezvládli to. Nakoniec to bol hráč, ktorý rozhodol zápas," krútil nespokojne hlavou po zápase Lutovský. Lídrom Levíc bol opäť Luka Igrutinovič, autor 23 bodov. Bývalý srbský mládežnícky reprezentant je stále najlepším strelcom SBL, keď v priemere od neho súperi inkasujú 22,2 bodu na zápas.

Karlovka v sobotu odohrala nešťastné stretnutie v Banskej Bystrici, kde prehrala o jediný kôš. Spolu s výsledkami proti Prievidzi a Komárnu išlo o tretiu prehru za sebou. Dobrou správou pred stredajším stretnutím je, že do zostavy sa vracia uzdravený Miroslav Žilík. Chýbať bude dlhodobo zranený Filip Lehman ako aj Dávid Abrhám, ktorého čaká ešte týždenná pauza. Asistent trénera Karlovky Peter Ivanovič: "V stredajšom súboji proti Leviciam sa budeme sústrediť najmä na obranu dvojice ich kľúčových hráčov Luku Igrutinoviča a Eddiho Jurjeviča, ktorí nám v prvom vzájomnom stretnutí u súpera robili najväčšie problémy. Trojzápasovú sériu prehier chceme prerušiť víťazstvom na domácej palubovke. Musíme sa vyvarovať veľkému počtu stratených lôpt a naopak využiť každú súperovu chybu a potrestať ju bodmi." Pripomeňme, že prvý vzájomný duel v Leviciach sa skončil víťazstvom domáceho tímu 93:81.

Súpiska EUCOS Levickí Patrioti:
Patrick Agho    USA pivot
Malik Cornell Story    USA krídelník
Eddi Jurjevič    Chorvátsko krídelník
Matúš Marchyn    Slovensko rozohrávač
Andrej Galád    Slovensko rozohrávač
Jakub Drapák    Slovensko krídelník
Luka Igrutinovič    Srbsko rozohrávač
Vladimír Klár    Slovensko krídelník
Maurizio Galata    Slovensko krídelník
Ivan Berljafa    Chorvátsko rozohrávač
Juraj Boócz    Slovensko krídelník
Ivan Čirko    Chorvátsko pivot
Milan Oluič    Srbsko pivot
Željko Novak    Chorvátsko rozohrávač

KARLOVKA DO TOHO !!!