Proti mestskému rivalovi pred prievidzkým publikom, Slovenský pohár sa blíži
25. januára 2016

Prvý vrchol sezóny 2015/2016 je už takpovediac za rohom. Zatiaľ čo v Slovenskej basketbalovej lige pretrvávajú tvrdé boje o body a konečné umiestnenia, v Prievidzi sa pripravujú na prvé vyhlasovanie víťazov v tejto sezóne. Práve basketbalové mesto z Hornej Nitry bude hostiť finálovú osmičku Budiš Slovenského pohára počas víkendu 5. - 7. februára. 

Zo siedmej priečky v SBL sa na trojdňový basketbalový sviatok kvalifikovala Karlovka, pričom ide o druhú účasť klubu na tomto podujatí. Rovnako ako minulý rok, aj tentoraz nastúpi proti svojmu mestskému rivalovi Interu Bratislava. Staršiemu bratovi sme v roku 2015 podľahli 97:64.

Budiš Slovenský pohár vníma vedenie klubu ako jednu z troch súťaží, ktorú v tejto sezóne zverenci Milana Černického absolvujú. "Jednou je základná časť SBL, druhou play-off a treťou Slovenský pohár. Pre každú z nich sme si s tímom dohodli nejaké ciele," vysvetľuje šéftréner Karlovky František Kubala.

Hoci je Inter favoritom úvodného zápasu pohára - Karlovka nad ním ešte nevyhrala - vysokoškoláci nepôjdu na ihrisko so zvesenými hlavami. "Náročný súper vo štvrťfinále je odrazom nášho postavenia v tabuľke v polovici súťaže. Verím, že napriek tejto pozícii sa budeme na ihrisku snažiť odohrať zodpovedne. Chceme potvrdiť našu stúpajúcu formu a možno Inter na neutrálnej pôde aj prekvapiť," približuje ciele František Kubala a dodáva, že každé stretnutie začína od 0:0.

Novinkou tohto ročníka je účasť prvoligistu, ktorú si vybojovali hráči MBK Lučenec. Vo finálovom dvojzápase si dvakrát poradili so Sláviou TU Košice a do záverečného turnaja tak budú zapojení ako ôsmy tím. Nebudú mať tak na ružiach ustlané, nastúpia proti domácej Prievidzi. Na baníckej palubovke sa tak môžu objaviť staré známe extraligové tváre ako Rendla, Golian, Koczkás, či Pipíška. Zaujímavosťou je, že v rokoch 2004 a 2007 vyhral Slovenský pohár vtedy top tím extraligy E.S.O. Lučenec.

Program Budiš Slovenského pohára 2016:

PIATOK 5. FEBRUÁRA – ŠTVRŤFINÁLE
Q1: BK Inter Bratislava – VŠEMvs Karlovka Bratislava (11:00 hod.)

Q2: MBK Rieker COM-Therm Komárno – BK Iskra Svit (13:30 hod.)
Q3: KB Košice – BK Levickí Patrioti (16:00 hod.)
Q4: BC Prievidza – MBK Lučenec (18:30 hod.)

SOBOTA 6. FEBRUÁRA – SEMIFINÁLE
S1: víťaz Q1 – víťaz Q2 (15:00 hod.)
S2: víťaz Q3 – víťaz Q4 (18:00 hod.)

NEDEĽA 7. FEBRUÁRA – FINÁLE
F: víťaz S1 – víťaz S2 (18:00 hod.)

budis16_article

Foto: mbkkom.sk/Karol Scholtz