Proti Prievidzi to nevyšlo ani na druhý pokus
03. septembra 2015

Prievidza nastúpila do druhého zápasu v priebehu dvoch dní oslabená o Rostampoura, na strane domácich sa premiérovo v príprave predstavila dvojica Dědeček a Doležaj. Únava zo zápasu s maďarským súperom sa na Prievidzi v úvode neprejavovala, hneď od úvodu totiž podobne ako v sobotu, tak aj v stredu išla na plné obrátky. Hostia v úvode boli herne lepším celkom na palubovke, o čom svedčala aj šnúra dvanástich bodov v rade. Karlovka mala dlhé minúty problémy s presadením sa proti kvalitnej a agresívnej obrane súpera. Ešte do konca prvej štvrtiny sa vedenie baníkov rozrástlo do dvojcifernej hodnoty. V druhej časti tempo mierne zvoľnilo, čo bola voda na mlyn pre hráčov Milana Černického. Prievidza sa razom dopúšťala viacerých chýb, ktoré Karlovka okamžite trestala. Vysokoškolákom sa podarilo ukrojiť z manka poriadny kus, pred záverom stiahli na rozdiel jediného koša, na čo tréner hostí reagoval oddychovým časom. Hra v tejto fáze stretnutia bola vyrovnaná a po prvom polčase svietilo na tabuli 27:30 pre Prievidzu. Nástup po prestávke vyšiel lepšie vicemajstrovi, ale Karlovčania sa nezľakli a neustále sa snažili zrovnať skóre stretnutia. Diváci videli zápas, v ktorom sa v rýchlom slede presúvalo zo strany na stranu a bolo sa tak na čo pozerať. Pred poslednou štvrtinou bolo všetko otvorené, domáci totiž držali svojho súpera na rozdiel jediného koša. Prievidza ovládla záverečnú štvrtinu, hneď v úvode sa nadýchla k šnúre jedenástich bodov v rade a zlomila tak definitívne odpor súpera. Karlovka v tejto fáze skórovala až po piatich minútach, sily na zdramatizovanie jej už chýbali. Premiéra pred domácim publikom nedopadla víťazne, po zlej štvrtej štvrtine podľahla Prievidzi 68:79.

VŠEMvs Karlovka Bratislava - BC Prievidza 68:79 (12:22, 15:8, 24:23, 17:26)

Body - Karlovka: Abrhám a Hoferica po 12, Židzik, Galád a Hlivák (Doležaj a Kožár po 8, Podhorský 7, Hašan 5, Jurčina a Stránsky po 4, Dědeček 3)

Body - Prievidza: Stamenković 25, Batina 22, Jašš 5, Wisseh 4, Vojtek 2 (Korner 12, Marić 5,Bowden 4, Kadáši)

Rozhodcovia: Kuzmiak M. a Kuzmiak D., 150 divákov

Povedali po zápase:

Milan Černický (tréner Karlovky): "Súper hral znovu agresívnejšie, my sa to snažíme vtĺcť našim hráčom, aby sa im snažili vyrovnať v tomto smere. Toto bol asi náš najväčší rozdiel. Chceme sa im vyrovnať aj v útočných doskokoch, ktorých mal súper opäť viac. Na to, že to je tretí zápas, tak si myslím, že je vidieť stále určitý posun nášho výkonu smerom vyššie. Každý si zahral, vieme čo od nich môžeme očakávať. Čakáme už len na prvé víťazstvo."

Lukáš Hoferica (hráč Karlovky): "Vedeli sme, že odohrali včera ťažký zápas so Szolnokom. Chceli sme zabrať od začiatku, ale nezachytili sme pár vecí a natiahli to. Chvíľu si to udržali, druhá štvrtina však ukázala, že vieme hrať aj vyrovnanú partiu s dobrým súperom. Hra sa vyrovnala, ale na konci sa ukázala ich skúsenejšia zostava, ktorá odohral dobrý zápas a štvrtinu."

Autor: Michal Duchovič/mbkkarlovka.sk