Proti Spišiakom o tretí domáci triumf v rade
11. novembra 2014

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava zabojujú o tretie domáce víťazstvo za sebou, keď v súboji tabuľkových susedov privítajú v stredu v Športovej hale prof. Rovného FTVŠ UK na Lafranconi hráčov BK 04 AC LB Spišská Nová Ves. Duel má tradičný začiatok o 18.30 h.

Eurovia SBL - 12. kolo:
VŠEMvs Karlovka Bratislava - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves
rozhodujú: Gabara, Kurpaš, Matejčík (komisár: Jančovič)

Nováčik z Karlovky šokoval basketbalovú verejnosť počas víkendu, keď dokázal uspieť na palubovke silného Svitu. Bratislavčania naplno bodovali v troch z posledných štyroch zápasoch a vyzerá to tak, že sa už definitívne etablovali medzi slovenskou elitou. V nastolenom trende chce Karlovka pokračovať aj v stredu. "Verím, že v domácom odvetnom dueli nadviažeme na obranný výkon zo Svitu, potvrdíme rastúcu formu i sebavedomie tímu a vrátime súperovi prehru z jeho palubovky," povedal generálny manažér "vysokoškolákov" František Kubala. Pripomeňme, že prvý vzájomný duel z 3. kola sa presne pred mesiacom skončil triumfom Spišiakov po výsledku 83:69.

"Súper má v zostave nových hráčov, ktorí sa budú chcieť určite ukázať v dobrom svetle a po prehratom zápase doma s Nitrou prídu zabojovať o víťazstvo. Pozor si budeme musieť dať najmä na tvorcu hry Gorana Bulatoviča. V zápase budeme chcieť potvrdiť stúpajúcu formu z posledných zápasov, zabojovať o tretie domáce víťazstvo a vrátiť tak Spišskej prehru z tretieho kola," naznačil ambície nováčika pred stredajším duelom asistent trénera Peter Ivanovič.

V súboji proti nevyspytateľným Spišiakom však čaká Karlovku náročná úloha. Tím trénera Ivana Kurillu sa pred časom posilnil o amerického krídelníka Nikka Acostu, do klubu sa vrátil aj Slovák Boris Kovalík. Nová Ves bude chcieť v hlavnom meste SR pretrhnúť dvojzápasovú sériu neúspechov, keď Spišiaci najskôr vysoko prehrali v Handlovej a v sobotu prekvapujúco nestačili na domácej palubovke na poslednú Nitru. "Veľa času vyrovnať sa s poslednými dvoma zlými výkonmi sme nemali, no musíme zdvihnúť hlavy a bojovať ďalej. Každý hráč si musí vstúpiť do svedomia, pretože to, čo by nás malo zdobiť – obrana a disciplína, v tom sme zlyhali. Do Bratislavy však ideme s víťaznými ambíciami, iný cieľ, ako plný bodový zisk nemáme,“ povedal technický vedúci Spišiakov Martin Janikov pre portál basketliga.sk

Duel bude špecifický nielen pre trénera Karlovky Milana Černického, ktorý viedol Novú Ves v uplynulých dvoch sezónach, ale aj pre Michala Kožára či Róberta Bečarika. Obaja sa totiž predstavia proti svojmu materskému klubu, dres Spišiakov dokonca oblieka aj Bečarikov bratranec Štefan.

Súpiska BK 04 AC LB Spišská Nová Ves
#4 Lukáš Krajňák R 186 cm
#7 Peter Pipíška K 197 cm
#8 Ján Brutovský R 191 cm
#9 Andrija Hrkač R 195 cm
#10 Goran Bulatovič R 186 cm
#11 Tomáš Pánis P 206 cm
#12 Adrián Smik P 205 cm
#13 Matej Hrabčák R 187 cm
#15 Stanislav Petrek K 193 cm
#16 Adam Antoni K 191 cm
#17 Tomas Osvald P 194 cm
#18 Štefan Bečarik R 189 cm
#20 Nikko Acosta K 201 cm
#35 Stan Brown P 205 cm

KARLOVKA DO TOHO !!!