Prvá liga je v polovici základnej časti, naše Béčko bojuje o najvyššie priečky
21. novembra 2016

Počas posledného víkendu odohral tím VŠEMvs Karlovka Bratislava B už svoj ôsmy zápas, čo znamená, že už sa dostal cez polovicu tohtoročného plánu pre základnú časť. Zverenci trénera Tomáša Poláka majú na svojom konte šesť výhier a dve prehry, čo ich radí na priebežné druhé miesto v tabuľke za tím MŠK Iskra Petržalka, ktorý je nateraz jediným nezdolaným tímom v lige. "Do sezóny s B-tímom som vstupoval s tým, že chcem dať dohromady partiu tímových a pracovitých hráčov, ktorí budú vo veľkom počte tvrdo pracovať na tréningu," hovorí tréner Tomáš Polák. Úspech sa už potom podľa neho dostaví sám. Najťažšou úlohou bolo podľa jeho slov vysporiadať sa v úvode sezóny so selekciou správnych hráčov, ktorí do tímu prichádzajú i odchádzajú. "Myslím ale, že sme v tomto smere spravili kus práce," hovorí.  

Spokojný s doterajším priebehom sezóny je aj Juraj Krajčír, ktorý patrí k lídrom prvoligového tímu a zároveň je často súčasťou Áčka, ktoré bojuje o body v najvyššej súťaži. "Postúpiť do nadstavbovej časti, hrať dobrý poctivý basketbal," predkladá svoj pohľad na B-tím. Pred dvoma týždňami musel Juraj odohrať počas piatich dní až štyri stretnutia. K zápasom v Leviciach a doma so Spišiakmi pridal aj bratislavské prvoligové súboje s Isrkou Petržalka a Štartom Bratislava. "Tá porcia zápasov bola trochu väčšia, ale som na to zvyknutý aj z minulej sezóny. Keď tomu prispôsobím tréningy, tak sa to dá zvládnuť," je presvedčený. 

Jedným z členov partie prvoligistov je aj odchovanec MBK Karlovka Dominik Havel. Sedemnásťročný rozohrávač je zároveň najmladším hráčom tímu. "Hra ma baví, herný štýl mi sedí a na ihrisku sa cítim pohodlne," vraví na úvod. Tvrdí, že prechod medzi dospelých basketbalistov nateraz zvláda dobre a neprekonateľné rozdiely nepociťuje. "Rozdiel tam samozrejme je, a nie malý. Je poznať, že som najmladší. Ešte nemám toľko skúsenosti a fyzicky na tom nie som tak dobre ako súperi. Na druhú stranu, vôbec necítim že by som sa medzi nimi strácal," prezrádza. 

havel-polak-1-of-1

Dominik je zároveň hráčom juniorov, kde má ako skúsenejší rozohrávač celkom iné úlohy. "Zatiaľ, čo medzi juniormi by som mal byť lídrom, u mužov je moja úloha hrať 'back up guarda' teda byť na ihrisku vtedy, keď hlavný rozohrávač zbiera sily na lavičke. Nemám rozhodovať zápasy a hrať na seba, mojou úlohou je mať čo najmenej strát, udržať hru pod kontrolou a organizovať ju," hovorí D. Havel. Ako dodáva, je nadmieru spokojný so svojou rolou: "Minúty na ihrisku sa snažím zúžitkovať a čo najviac pomôcť tímu."

Naše Béčko však výsledkové ciele ako také nemá, jeho poslaním je udržiavať v basketbalovom tempe hráčov, pre ktorých je nateraz extraligový svet vzdialený. Umiestnenie v tabuľke je podľa trénera Tomáša Poláka iba sekundárnou záležitosťou. "Prioritou je pre nás náš herný štýl, tak tréningový ako aj herný. Baví nás to a chceme pre výhru spraviť maximum. Ak to na výhru nestačí, znamená to, že nám neostal čas spraviť viac," vraví tréner. Hodnotenie jednotlivcov nie je podľa trénera na mieste. "Všetky naše úspechy vznikli z čisto tímovej spolupráce. Toto je náš štýl a ten prináša prosperitu tak skupine, ako aj jednotlivcom," uzatvára tréner Tomáš Polák.