Prvé kolo Minibasket ligy je úspešne za nami.
27. novembra 2014

Minibasket ligy sa zúčastnili družstvá z centier Karovka, Dúbravka, Petržalka, Vajnory - Senec.  Odštartovali sme kvalitnou ballhandlingovou rozcvičkou pod vedením trénera Maroša a trénera "Kožiho". Nasledovala krátka taktická porada s trénermi centier  Karlovka, Dúbravka, Petržalka, Vajnory- Senec a zápasy sa začali.

Naši najmenší hráči získavali. Hrali sme systém 4x4 na dva koše. Dĺžka jednej "štvrtiny" trvala 4 minúty. Takýchto "štvrtín" sme počas jedného zápasu stihli odohrať 7. Po úvodných zápasoch nasledovala súťaž "škrečkovanie". Družstvá boli rozdelené do 4 rohov a v stredovom kruhu množstvo pokladu v podobe cukríkov. Úlohou hráčov boli driblingom sa dostať do stredu ihriska, zobrať jeden cukrík, driblingom sa vrátiť  späť k svojmu družstvu a podať loptu svojmu spoluhráčovi. Najviac cukríkov získalo družstvo Dúbravky. Následne pokračovali ďalšie zápasy. Do ďalšej súťaže sme zapojili aj rodičov. Súboj rodičia vs. deti v streľbe trestných hodov vyhrali samozrejme deti. Radosť však bola na obdivoch stranách. Aj keď v Minibasket lige ide hlavne o zábavu a radosť zo zápasov a basketbalu, je to naša liga a taktiež máme výsledkovú tabuľku.

Priebežné výsledky po prvom kole:

Centrum 1. kolo -Body
Vajnory - Senec 8
Dúbravka 8
Petržalka 7
Karlovka 6

O výslednom poradí družstiev za prvé kolo Minibasket ligy medzi  Vajonry - Rača  a Dúbravka rozhodol vzájomný zápas. V ďalších kolách budeme body sčítavať a na konci sezóny vyhodnotíme celkového víťaza ligy.

Príjemnú atmosféru pre hráčov vytvorili rodičia, ktorí svoje družstvá náruživo povzbudzovali. Za čo im veľmi ďakujeme. Taktiež patrí vďaka trénerom Marek, Maca, Gabika, Maroš, Peter, Koži a Dizy. Najbližšie kolo nás čaká v Januári.