Prvé víťazstvo je na svete!
19. septembra 2015

Do druhého stretnutia na turnaji v Leviciach nastúpila Karlovka s niekoľkými zmenami na súpiske, trojica Hašan, Hlivák a Podhorský dostala voľno, v zostave Milana Černického ich nahradili Krajčír, Bečarík a premiérovo Žilík. Oproti stretnutiu s Brnom vyzeral začiatok v podaní Karlovky úplne inak – dobrá obrana, tlak na súpera a zaslúžené vedenie v zápase. Vo vyrovnanej prvej štvrtine však nechali hráči Karlovky vynikať opäť jedného hráča na strane súpera, tentoraz to bol Pelko. Koncovku prvej 10-minútovky zvládol lepšie rakúsky celok, ktorý vyhrával o päť bodov – 22:17. V druhej časti pokračovala vyrovnaná bitka, oba tímy sa v krátkych fázach striedali vo vedení v zápase. Záver bol opäť lepší v podaní Grazu, šnúrou 9:0 sa dostal do mierneho trháku, ktorý ale nakoniec Karlovka skresala na prijateľných 37:41 po prvých dvadsiatich minútach. Do druhého polčasu vstúpili Karlovčania aktívnejšie, doslova vybehli na súpera, ktorý ostal z toho po dlhšiu dobu zaskočený. Odmenou za takýto herný prejav bola 14-bodová šnúra a dvojciferné vedenie v zápase, na ktoré reagoval hosťujúci tréner oddychovým časom. Graz však kontroval podobne a 13 bodmi v rade sa rýchlo vrátil do zápasu. Pred poslednou štvrtinou tak bolo všetko otvorené, hostia vyhrávali tesne 63:60. V závere to už bol boj, kto z koho. Najprv to nevyzeralo pre Karlovku dvakrát nádejne, ale time out a následné akcie ich opäť vrátili do boja o víťazstva. Bolo tak jasné, že rozhodovať sa bude až v samotnom závere. Za vyrovnaného stavu deväť sekúnd pred koncom sa Kožár odvážil k úspešnej trojke, ktorou upravoval na 77:76 pre domácich, ale záver mali v moci Rakúšania. Tí však svoju akciu nepremenili a Karlovka sa na siedmy pokus mohla konečne radovať z vytúženého víťazstva, UBSC Graz porazila najtesnejším možným spôsobom 77:76.

VŠEMvs Karlovka Bratislava – UBSC Graz 77:76 (17:22, 20:19, 23:22, 17:13)

Body – Karlovka: Hoferica 16, Kožár 14, Doležaj 13, Brliť 9, Jurčina (Bečarík 9, Stránsky 7, Abrhám 6, Galád 3, Krajčír, Židzik a Žilík)

Body – Graz: Pelko 32, Schaalcop 15,Gajdys 7, Sliskovic 4, Hasenburger 2 (Leitgeb 8, Heuburger 5, Richter 2, Brcina 1, Florian a Ohakwe)

TH: 19/15 – 22/18, Fauly: 24 – 19, Trojky: 10 – 10, Rozhodovali: Matejek, Paulík, Večera, 50 divákov

Povedali po zápase:

Milan Černický (tréner Karlovky): „Konečne sme začali podľa našich predstáv. Veľmi dobre sme hrali v obrane, v útoku sme dodržiavali taktické pokyny – hľadali sme voľné strely, snažili sme sa hrať rýchlo. Potom to trošku začalo haprovať, ale toto víťazstvo sme už potrebovali. Mali sme šesť prehier po sebe, aj keď v príprave to nie je až tak podstatné. Víťazstvo nás veľmi teší, aj zvládnutá koncovka zápasu.“

Michal Kožár (hráč Karlovky): „Počas celého priebehu to bol vyrovnaný zápas, striedali sme sa vo vedení, chvíľu vyhrávali oni, chvíľu my, vždy to bolo o pár bodov. V takýchto vyrovnaných zápasoch je to v koncovke o šťastí, dnes sme mali viac šťastia my. Dúfam, že nás táto výhra nakopne k ďalším víťazným stretnutiam.“

Autor: Michal Duchovič/mbkkarlovka.sk