Prvoligisti kraľujú západu, nadstavba štartuje už v sobotu
29. januára 2016

Karloveské seniorské Béčko vstupuje sobotným zápasom do druhej polovice sezóny. Nielenže sa zverenci Peťa Ivanoviča skvelými výsledkami prebojovali do skupiny o 1. - 8. miesto, no postupovali ako najlepší celok západnej polovice ligy.

"S výsledkami môžme byť spokojní. Vo výkonoch však vidíme stále rezervy. Často v zápasoch opakujeme tie isté chyby, snažíme sa ich ale na tréningu odstraňovať," hodnotí coach P. Ivanovič. Podľa jeho slov bolo predsezónnym cieľom postúpiť medzi osem najlepších, čo sa podarilo na výbornú a teda v tíme vládne spokojnosť a dobrá nálada. To napokon potvrdil aj šéftréner klubu MBK Karlovka Fero Kubala, keď vyzdvihol skvelú prácu hráčov i trénerov v doraste i prvej lige.

VŠEMvs Karlovka Bratislava B v skupine západ vyhrala z dvanástich stretnutí desať, zaznamenala najvyšší rozdiel v skóre a to najmä zásluhou obrany. Karlovka dostala najmenej bodov v lige. To je podľa trénera zásluhou aj kvalitného tréningového procesu. "Máme široký káder dopĺňaný juniormi a pendlujúcimi hráčmi z áčka. Na tréningu je zdravá konkurencia, chalani trénujú na sto percent a to sa potom odzrkadlí aj v zápasoch," myslí si.

peter ivanovic

Jedným z najproduktívnejších hráčov ligy bol Michal Rosival, ktorému v 12 zápasoch napadalo do koša priemerne 10,2 bodu, ku ktorým pridal úctyhodných 3,6 zisku, 4,4 asistencie a 3,5 doskoku. Podľa 'Rosiho' je karloveské Béčko výbornou partiou, čo sa odzrkadľuje na palubovkách. "Sme tiež prevažne mladí chalani a na každej pozícii máme 2 - 3 hráčov. Môžeme tak ísť na sto percent. Dôležité je samozrejme aj to, ako nás Peťo Ivanovič dokáže 'ukaučovať' a z každého z nás dostane to, čo v zápase potrebujeme," chváli trénera. Dobrými výkonmi sa vedeniu klubu pripomína aj Daniel Stránsky, ktorý tiež trénera vyzdvihuje: "Všetci vnímame Peťa ako trénera, ktorý vie, čo robí a prečo to robí. Všetky úkony na tréningu alebo v zápase majú nejaký zmysel."

Daniela tréneri zaradili počas tejto sezóny aj na súpisku Áčka. "Ešte sa mi nestalo, že by som odpadol z toho, aký super výkon som podal," vtipkuje 22-ročný pivot. Základnú časť si však pochvaľuje, pretože cítil dôveru trénera. "Vždy som sa snažil tú dôveru trénerovi, spoluhráčom a celému tímu oplatiť," hovorí D. Stránsky a dodáva, že veľký progres tejto sezóny vidí aj v kondičnej príprave. "Kondičné tréningy s Marekom Mikletičom majú hlavu aj pätu. Bavia ma a cítim, že sa zlepšujem," chváli.

Tréningy s obrou partiou hráčov sa menia na príjemné povinnosti, aspoň v prípade Daniela. "Najväčšia zbraň je, že sme fajn partia. Keď je niekde chyba, povieme si to. Keď je treba trošku srandy, to tiež vieme vybaviť," smeje sa. "Keď pendlujem medzi A tímom a Béčkom, tak sa vždy teším na chalanov, ktorých tam stretnem na tréningu," tvrdí Daniel.

muži B 2015

Prvé dvojkolo čaká na Karlovku B už tento víkend. V sobotu hostíme Petržalku a hneď v nedeľu je na programe odveta. "Naše vzájomné zápasy majú náboj, tešíme sa na stretnutie," hovorí Peter Ivanovič.

Ciele a plány Karlovky ostávajú pred nadstavbou podobné: "Podávať kvalitné výkony v tréningu a hlavne v zápasoch. Nadstavbová časť bude ťažšia. Zápasy budú vyrovnanejšie a myslím si, že každý môže vyhrať s každým. Radi by sme skončili medzi najlepšími troma tímami," poodhaľuje tréner cieľ najbližších mesiacov. Za najsilnejšieho súpera pritom považuje Lučenec, ktorý v základnej skupine prehral jediný zápas a tiež postúpil do záverečného turnaja Slovenského pohára. "Nechceme ale podceňovať žiadneho zo súperov," dodáva Peter Ivanovič.

Program VŠEMvs Karlovka Bratislava B

1. kolo 30.Jan [16:00] | Sob
VŠEMvs Karlovka Bratislava B - MŠK Iskra Petržalka ZŠ Majerníkova 6

8. kolo 31.Jan [13:00] | Ned ŠH Domkárska
MŠK Iskra Petržalka - VŠEMvs Karlovka Bratislava B

2. kolo 13.Feb | Sob
VŠEMvs Karlovka Bratislava B - IMC Slovakia P.Bystrica

3. kolo 14.Feb | Ned
VŠEMvs Karlovka Bratislava B - MBK ŽU Žilina

4. kolo 27.Feb | Sob
VŠEMvs Karlovka Bratislava B - MBK Lučenec

5. kolo 28.Feb | Ned
VŠEMvs Karlovka Bratislava B - Slávia TU Košice

6. kolo 12.Mar | Sob
MŠK BK Žiar n Hronom - VŠEMvs Karlovka Bratislava B

7. kolo 13.Mar | Ned
VŠK FEI STU Bratislava - VŠEMvs Karlovka Bratislava B

9. kolo 2.Apr | Sob
MBK ŽU Žilina - VŠEMvs Karlovka Bratislava B

10. kolo 3.Apr | Ned
IMC Slovakia P.Bystrica - VŠEMvs Karlovka Bratislava B

11. kolo 16.Apr | Sob
Slávia TU Košice - VŠEMvs Karlovka Bratislava B

12. kolo 17.Apr | Ned
MBK Lučenec - VŠEMvs Karlovka Bratislava B

13. kolo 30.Apr | Sob
VŠEMvs Karlovka Bratislava B - VŠK FEI STU Bratislava

14. kolo 1.Maj | Ned
VŠEMvs Karlovka Bratislava B - MŠK BK Žiar n Hronom