PRVOLIGISTI opäť víťazne, KADETI na pôde súpera neuspeli
02. marca 2016

MUŽI B odohrali minulý víkend zápas proti Košiciam, v ktorom vyhrali rozdielom 6 bodov. V sobotu neodohrali zápas proti Lučencu na žiadosť súpera a zápas sa bude dohrávať v náhradnom termíne. Kadeti odohrali dva zápasy mimo domácej palubovky. V sobotu hrali proti Považskej Bystrici a v nedeľu bojovali proti Žiline. Ani v jednom zápase sa im nepodarilo zvíťaziť. Krátky sumár zo zápasov uvádzame nižšie. Najbližšie zápasy čakajú tieto družstvá už počas víkendu v dňoch 12 – 13. 3. 2016.

Rozhodovali: Lamoš, Hudec, Bugár

Body za MBK Karlovka - Hlivák Dal. 17, Krajčír 13. Mäsiar 13, Stránsky 10. Luley 10, Hanák 8, Michálek 5, Rosival 3, Slezák 0, Jurčina 0, Harabin 0, Šuták 0

Peter Ivanovič (tréner): " Očakávali sme vyrovnaný zápas, čo sa nám aj potvrdilo. Žiadne z družstiev nedokázalo odskočiť v skóre. Na strane súpera to ťahali individuálne výkony Lechmana a Járaya, na našej strane to bol kolektívny výkon. Do zápasu sa zapojili všetci hráči a každý prispel k víťazstvu. Súper nám robil najväčšie problémy hrou 1 na 1 a na útočnom doskoku, z čoho dávali najviac košov. Tímovým výkonom sme síce vyhrali, no v odvete nám to nemusí stačiť, budeme musieť viacej zabrať v individuálnej obrane a na doskoku. Potešil ma svojim výkonom ešte junior Samo Hanák, ktorý dobre zvládol svoju úlohu na ihrisku. Gratulujem tímu k víťazstvu!! Pokračujeme v tréningovej príprave na najbližšie zápasy."

Štatistika zápasu MUŽI B

Kadeti

IMC Slovakia P. Bystrica A - MBK Karlovka Bratislava 98:62 (48:32)

Body - Karlovka: Hormann 14, Havel 10,  Záhora 8, Šturdík 7, Balvan 6, Kadúch a Páleník po 4, Dulin 3, Kohút, Bernadovič a Bilčík po 2

Trojky: 12/1

TH: 14/7

Rozhodovali: Špirka a Izák

Hlas (komentár) k zápasu - Michal Hormann: "Do zápasu sme išli s tým, že podáme kvalitný výkon a uhráme dobrý výsledok, ako sa nám darilo v posledných zápasoch. Chceli sme hrať rýchly basketbal, čo nám aj v niektorých fázach vychádzalo a mali sme zopár pekných akcií. Neboli sme dominantní v doskokoch, súperovi sme dovolili skórovať z druhej šance. K prehre prispelo aj to, že sme nezvládli súboje jeden na jeden. Bohužiaľ, nazbierali sme extrémne veľa faulov, čím sme umožnili súperovi ľahko získať body z trestných hodov. Súperovi gratulujem k víťazstvu a teším sa na odvetu."

MBK Victoria Žilina - MBK Karlovka Bratislava 81:58 (46:27)

Body - Karlovka: Hormann 13, Balvan 11, Kohút 8, Šturdík 7, Záhora 6, Havel a Páleník po 4, Dulin 3, Bilčík 2.

Trojky: 18/5

TH: 9/5

Rozhodovali: Sirocký a Hollander

Hlas (komentár) k zápasu - Matúš Bernadovič: "Do zápasu sme nastúpili s istou mierou koncentrácie, ktorá sa ale po čase začala spolu s bojovným duchom vytrácať. Nepremenili sme niektoré šance spod koša, v obrane sme neboli dosť agresívni a v útoku nás miestami trápila ich zónová obrana, čo sa preukázalo aj na výsledku prvého polčasu. Druhý polčas, hlavne posledných 15 minút už vyzeralo diametrálne odlišne. Prispelo k tomu najmä zlepšenie obrany, agresivity a bojovnosti. Zlepšilo sa to aj po útočnej stránke, keďže sme začali nachádzať jednoduchšie pozície pre zakončenie a premieňať ich na body. Do budúcna sa musíme naučiť zvládať takéto zápasy už od začiatku. Súper sa určite dal poraziť takže musíme makať ďalej."