Prvý mužský reprezentant Karlovky už trénuje s Áčkom
30. augusta 2016

Rozohrávač "extraligového" tímu VŠEMvs Karlovka Bratislava Dalibor Hlivák sa už pripojil k spoluhráčom a pod taktovkou Peťa Ivanoviča sa naplno pripravuje na novú sezónu.

V lete si mladý Karlovešťan veľmi neoddýchol, absolvoval totiž tri reprezentačné prípravné bloky vedené Ivanom Rudežom. Pred nadchádzajúcimi kvalifikačnými zápasmi sa napokon 21-ročný rozohrávač nezmestil do záverečnej nominácie, napriek tomu mu patrí dôležité prvenstvo. Stal sa historicky prvým odchovancom MBK Karlovka, ktorý sa pripravoval na kvalifikáciu s mužskou reprezentáciou.

Tréner slovenského výberu Ivan Rudež mal pochopiteľne na mužských reprezentantov najvyššie nároky. "Od každého z nás vyžadoval maximum - aby sme na každom tréningu makali na sto percent, aby sme cítili zlepšenie na konci každého dňa," približuje Dalibor Hlivák. Svoju skúsenosť s dospelým reprezentačným tímom hodnotil v superlatívoch. "Tréningy boli veľmi dobre naplánované, efektívne bez zbytočných prestojov, boli sme informovaní čo presne sa bude trénovať. Tieto reprezentačné zrazy a tréningy mi určite dodali sebavedomie a motiváciu do ďalšej práce v príprave," povedal Dalibor.

Ten sa ku karloveskému A-tímu pripojil už hneď v pondelok po poslednom zraze a hoci vynechal prípravný kemp, nemal by mať nič zameškané. "Prvé dva týždne sa chalani sústredili viac na kondičnú a silovú prípravu doplnenú o taktiku v obrane a prechodovú fázu," uzatvára.