Reprezentačný celok do 20 rokov na konečnom 10. mieste
20. júla 2015

Slovenská reprezentácia má za sebou účinkovanie na Majstrovstvách Európy B divízie. V sobotňajšom stretnutí zvíťazila po dobrom výkone v druhom polčase nad Švajčiarskom, čím si vybojovala stretnutie o 9. miesto. V ňom však nakoniec podľahla Portugalsku 68:83 a skončila tak šampionát na 10. mieste. Rozhovory s aktérmi nájdete už čoskoro na našom webe.

Slovensko - Švajčiarsko 83:67 (15:18, 19:14, 26:16, 23:19)

Body - Slovensko: Rožánek 27, Hlivák 11, Hupka 9, Mäsiar 8, Abrhám 7, Merešš a Bachan po 6, Dolník a Vago po 4, Vilkovský 1

Portugalsko - Slovensko 83:68 (22:21, 29:17, 10:17, 22:13)
Body - Slovensko: Rožánek 20, Merešš 10, Hlivák 8, Abrhám 6, Bachan 5, Mäsiar5, Vilkovský 5, Hupka4, Dolník 3, Vago 2
Povedali o zápase:
Milan Černický - tréner Slovenska : "Mali sme výborný začiatok, ktorý sme nevyužili v ďalšej časti pre kontrolu zápasu. Dostali sme súpera na koňa, ktorý mal dobrý pohyb a rozhodol už v prvom polčase. V závere sme znížili a Portugalsko si víťazstvo ustrážilo."
Autor: Michal Duchovič/mbkkarlovka.sk