Reprezentačný rozohrávač Michal Kožár pokračuje v Karlovke!
15. júna 2016

Jedna z najdôležitejších minulosezónnych opôr VŠEMvs Karlovka Bratislava Michal Kožár pokračuje v drese bratislavského tímu. S vedením klubu sa dohodol na trojročnom kontrakte. A to napriek tomu, že o jeho služby mali záujem viaceré slovenské kluby, ktoré majú najvyššie ambície. "V prospech Karlovky rozhodla vízia, ktorej súčasťou som aj ja už tri roky. Mám vnútornú motiváciu pomáhať tomuto projektu ďalej," tvrdí 25-ročný rozohrávač.

Podľa manažéra A-tímu Františka Kubalu je dohoda s Michalom pre klub veľmi dôležitá. "Počas uplynulých troch rokov patril medzi lídrov nášho tímu ako na ihrisku, tak i v kolektíve. Sme šťastní a poctení, že napriek mnohým zaujímavým ponukám z našich extraligových klubov, si vybral práve tu našu a bude aspoň ďalšie tri sezóny pevnú súčasťou našej organizácie. Tak v extraligom tíme Karlovky, ako i v akademickom prostredí VŠEMvs," hovorí.

Pre Karlovku je to tretí potvrdený hráč, ktorý sa dokáže presadiť na poste rozohrávača. Už dávnejšie sme avizovali dohodu s Robom Bečarikom, v klube pokračuje aj 21-ročný Dalibor Hlivák. Podľa manažéra klubu je ale Michal Kožár univerzálom, ktorý môže nastúpiť aj na iných pozíciách. "Veríme, že prinesie do našej hry rozvahu, skúsenosti, profesionálny prístup a príklad, ktorým inšpiruje aj ďalších mladých hráčov prichádzajúcich do nášho tímu z juniorských kategórií," hovorí manažér karloveského A-tímu.

kosice kozar krajcir

Cieľom Karlovky je nielen dávať šancu slovenským hráčom, ale stavať tiež na dlhodobej spolupráci s nimi. Hoci je to na slovenské pomery neobvyklé, Michal vníma takýto prístup klubu pozitívne. "Predstavitelia klubu vložili pred troma rokmi dôveru do chalanov ako som ja, dali nám šancu a všetci spolu sa to snažíme robiť inak, neobvyklo. Aj túto trojročnú dohodu vnímam ako znak dôvery a dobrých vzťahov z oboch strán," vraví Michal Kožár.

Mladý slovenský rozohrávač sa na ďalšiu sezónu teší, veď tá minulá Karlovke nevyšla podľa predstáv. "Po hernej a výsledkovej stránke hodnotím sezónu aj z odstupom času negatívne, dôkazom je pokles konečného umiestnenia. Určite sa nájde oveľa viac pozitív, ktoré nie sú dnes také viditeľné. Hlavnú zmenu, ktorú očakávam je, že každý člen klubu musí byť vo svojej práci sám na seba náročnejší a nesnažiť sa tou sezónou 'len tak preplávať', lebo šport je spravodlivý a nakoniec sa to prejaví," uzatvára.