Rozlúčka so sezónou v znamení bratislavského derby
29. marca 2017

Posledný zápas základnej časti bude mať pre oba tímy špeciálnu príchuť. V bitke o Bratislavu privíta Karlovka na svojej palubovke basketbalistov Interu.

Hráčom z Pasienkov pôjde v poslednom zápase o veľa. V dvoch predchádzajúcich dueloch totiž podľahli štvrtým Leviciam a tretej Prievidzi. Prievidza sa vďaka víťaznej šnúre na nich bodovo dotiahla a má zhodný počet bodov ako druhý Inter. Ten tak, ak chce skončiť druhý, musí zdolať Karlovku.

Domáci basketbalisti budú bojovať o víťaznú rozlúčku so sezónou. Pred vlastnými divákmi sa pokúsia vôbec prvýkrát v histórií zdolať mestského rivala. Určite mu však nedarujú nič zadarmo, svedčia o tom aj slová trénera Petra Ivanoviča. „Čaká nás derby. Favorit je jasný, našim cieľom je čo najpozitívnejšie sa rozlúčiť so sezónou. Vydať zo seba maximum a poďakovať sa našim verným fanúšikom dobrým výkonom za ich priazeň a podporu.“

Oba tímy sa na najvyššom fóre stretli 20-krát. Vždy sa z víťazstva tešili žlto-čierni. V tejto sezóne najskôr Inter triumfoval doma 104:69, na palubovke Karlovky vyhral 82:57 a napokon na Pasienkoch 95:68.

Zápas sa začne v stredu o 19.00 v hale prof. Rovného na FTVŠ na Lafrancocni.