S Karlovkou sa dohodol aj pivot Ivan Židzik
22. augusta 2016

Káder VŠEMvs Karlovka Bratislava vystuží v sezóne 2016/2017 aj Ivan Židzik. Ten sa po dvoch rokoch v kádri Karlovky dohodol s klubom na ďalšej spolupráci. Zmluva je na rok s opciou.

"Ivan patril medzi hlavných členov podkošovej rotácie v ostatných dvoch extraligových sezónach. Po odchode Lukáša Hofericu bude v nasledujúcom ročníku na neho kladená väčšia zodpovednosť, nároky i očakávania trénerov," približuje manažér A-tímu František Kubala. Ivan vyššie nároky na svoju hru vníma ako výzvu a tímu chce pomôcť dosiahnuť vytýčený cieľ - play-off. "Budem sa snažiť hlavne pomôcť tímu a trénerom plniť tento cieľ a takisto prevziať na seba viac zodpovednosti na ihrisku," hovorí 26-ročný pivot.Manažér F. Kubala verí, že sa s novými úlohami popasuje úspešne a "predĺženie kontraktu bude na prospech jeho i nášho A-tímu v náročnej sezóne, ktorú máme pred sebou." 

Po minulej sezóne sa I. Židzik rozhodoval o svojom ďalšom osude. Osloviť ho mali viaceré kluby zo Slovenska i zahraničia, no napokon zo sťahovania sa do iného mesta nič nebolo. Vysoká porcia minút v "extraligových" zápasoch a nedokončená škola boli hlavné dôvody, prečo sa rozhodol predĺžiť spoluprácu s Karlovkou. "Aj štýl života v Bratislave mi zatiaľ celkom vyhovuje," dodáva.

Židzo sa k tímu pripojil už na minulotýždňovom sústredení karloveského A-tímu, "béčka" a dorasteneckých tímov v Piešťanoch. Rodený Žilinčan si v minulej sezóne zapísal 33 štartov, pričom dosiahol 6,4 bodu a 4 doskoky na zápas.