Šanca etablovať sa medzi mužmi, Halmeš s Pasovským sa chcú pobiť o extraligu
11. augusta 2016

Rady basketbalistov VŠEMvs Karlovka Bratislava rozšírila aj dvojica reprezentantov do 20 rokov Filip Halmeš a Jakub Pasovský. Oboch čaká prvá sezóna čisto medzi mužmi a tiež štart vysokoškolského štúdia. Obaja chalani boli trénerovi k dispozícii na úvodnom tréningu v úvode tohto týždňa.

Ciele nových členov kádra sú pomerne jednoznačné - uchytiť sa v tíme mužov a prebojovať sa do "extraligivej" rotácie kouča Petra Ivanoviča. "Chcem sa dostať do dvanástky, pravidelne nastupovať do zápasov a plniť pokyny trénerov," tvrdí Filip Halmeš. Ten sa medzi mužmi sporadicky objavoval už minulý rok, keď pod taktovkou Peťa Ivanoviča hral za karloveské "béčko" v prvej lige. Obaja boli aj členmi juniorského tímu, ktorý v uplynulej sezóne získal bronz. "Filip v drese Karlovky už zbieral skúsenosti s dospelými basketbalistami a aj novým bratislavským prostredím, bude tak preňho trochu jednoduchšie etablovať sa," tvrdí manažér VŠEMvs Karlovka Bratislava František Kubala.

Na druhej strane, pre Jakuba to bude nová skúsenosť. Počas minulej sezóny pendloval medzi mužmi Prievidze a karloveskou juniorkou. "Najdôležitejšie pre mňa bude nabrať čo najviac skúsenosti na tréningoch a v zápasoch, dostať sa do herného systému a zohrať sa s tímom," hovorí J. Pasovský, ktorý by chcel, aby ho táto sezóna posunula ďalej. Podľa manažéra VŠEMvs Karlovka Bratislava patrí Jakub medzi najšikovnejších rozohrávačov vo svojej vekovej kategórii. "Už dva roky zbiera cenné skúsenosti na extraligových palubovkách v poprednom tíme BC Prievidza. My veríme, že sa mu v našom klubu podarí zladiť štúdium na Fakulte manažmetu UK, ako aj basketbalová kariéra a bude prosperovať rovnako v škole, ako aj na basketbalovom ihrisku," uzatvára F. Kubala.