SBL: Abrhám: Ukázali sme, že vieme hrať aj so silnejšími
15. januára 2016

Po dvojmesačnom čakaní prišla pre Karlovku dôležitá výhra v najprekvapivejšom možnom momente. V domácom prostredí dokázali po záverečnej dráme zdolať rozdielom troch bodov ambiciózne Košice. Zverenci Milana Černického tak dokázali zvíťaziť ako prvý tím v sezóne nad niekým z top päťky.

Absencia Štefana Sviteka na lavičke Košíc a dobrý vstup do stretnutia naznačoval, že by Karlovka mohla pretrhnúť vyše dvojmesačné čakanie na víťazstvo. „Najväčší rozdiel bol podľa mňa v nasadení a bojovnosti v obrane. Už počas posledného zápasu s Levicami bolo vidieť naše herné zlepšenie. Pred zápasom s Košicami sme si povedali, že chceme hrať zodpovedne, či v útoku, či v obrane. To sa nám aj počas celého zápasu darilo,“ obzerá sa spätne za stredajším duelom Dávid Abrhám. Karloveský klub aj napriek výsledkovej kríze nakročil do stretnutia tak, ako sme boli zo začiatku sezónu na neho zvyknutý – nezľakol sa silnejšieho súpera a bojovnosťou v kombinácii s nasadením dokázal dlho držať vedenie vo svojich rukách. „Je dosť možné, že nás súper podcenil a my sme to už od úvodu zápasu využili. Rozhodovala hlavne naša agresívna obrana a rýchly prechod do útoku,“ myslí si krídelník Karlovky.

Viac tu: http://www.basketliga.sk/sk/liga/novinky/11-rozhovor/813-abrh%C3%A1m-uk%C3%A1zali-sme,-%C5%BEe-vieme-hra%C5%A5-aj-so-silnej%C5%A1%C3%ADmi