SBL: Bratislavské derby roztlieskali školáci
12. decembra 2015

V netradičný deň, v netradičnú hodinu, ale s jasným zámerom. Tribúny Hant Arény sa zaplnili školákmi v rámci ambiciózneho projektu „Škola na basket“, v ktorom sa spojili oba bratislavské kluby, aby ukázali deťom rivalitu bratislavského derby.

„Ide to ruka v ruke s filozofiou nášho mládežníckeho basketbalového klubu. Prvýkrát sme si vyskúšali takýto formát zápasu v doobedňajšom čase. Myslím si, že atmosféra na ihrisku a okolo neho svedčila o tom, že to bolo správne rozhodnutie. Škoda, že celoslovenský štrajk učiteľov bol vo štvrtok, možno by tu bolo ešte viac detí, ale na prvýkrát to bolo veľmi príjemné a pekné spestrenie pre hráčov a pre deti,“ vyjadril po zápase spokojnosť s akciou šéftréner Karlovky František Kubala. Pasienky sa počas piatkového dopoludnia v hojnom počte zaplnili školákmi, ktorí mali možnosť vidieť dohrávku 18. kola medzi Interom a Karlovkou. „Nemrzí nás strata domáceho prostredia, Pasienky sú asi najbasketbalovejšou halou na Slovensku. Prišla kopa detí zo škôl aj z okolia, z celej časti Bratislavy aj z našej časti a myslím si, že si odnášajú príjemný športový zážitok, o ktorý sa postarali oba tímy. Pre Karlovku ide o návštevu sezóny, pre Inter možno o vyšší štandard domácich zápasov,“ zakončil hodnotenie vydarenej akcie Kubala, ktorý tiež dúfa, že sa v budúcnosti podarí v spolupráci s Interom pripraviť obdobnú akciu.

Viac tu: http://www.basketliga.sk/sk/liga/novinky/10-ohladnutie_za_kolom/708-bratislavsk%C3%A9-derby-roztlieskali-%C5%A1kol%C3%A1ci