SBL: Hašan: Príde zápas a my vyhoríme na plnej čiare
10. decembra 2015

Dlhé roky bol iba náhradníkom, v tíme Milana Černického si ale Juraj Hašan vybudoval svoju jasnú pozíciu. Zlú zápasovú bilanciu v aktuálnom ročníku si podobne ako ostatní nevie vysvetliť.

Bývalý hráč Prievidze si to po minulej sezóne zamieril do tímu Milana Černického a hneď od prvého zápasu sa ukázal byť platnou posilou. S priemerom 9.0 bodu a 5.1 doskoku na zápas patrí k najužitočnejším hráčom Karlovky. „Samozrejme je čo zlepšovať, aj čo sa týka štatistík, ale ani nie tak mojich, ako skôr tímových. Hrávam viac minút ako som hrával, za tých približne 20 minút v zápasoch sa ako backup Hofericovi toho dá viac stihnúť,“ vymenováva dôvody zlepšenia pivot Karlovky. Rodák z Považskej Bystrice tiež poznamenal, že svoju rolu zohrala dlhá príprava, ktorá mu pomohla v adaptácii na nové družstvo. Oproti predošlým klubom sa 26-ročnému pivotovi výrazne navýšila minutáž, ako sa ju samotný hráč snaží využiť? „Cítim zodpovednosť, že musím využiť a zúročiť v prospech tímu každú minútu, ktorú dostanem,“ odpovedá Juraj Hašan.

Viac: http://www.basketliga.sk/sk/liga/novinky/11-rozhovor/702-ha%C5%A1an-pr%C3%ADde-z%C3%A1pas-a-my-vyhor%C3%ADme-na-plnej-%C4%8Diare