SBL: Kožár: Víťazstvo nám pomôže po každej stránke
25. januára 2016

Spolu s novým rokom sa začali prebúdzať aj hráči Karlovky, ktorí do tej doby zaostávali ďaleko za očakávaniami. Prvou lastovičkou bol dobrý výkon na levickej palubovke, nasledovaný dôležitými výhrami proti Košiciam a vo Svite.

Zaujímavé dianie nie je len na čelných pozíciách, ale aj o 6. – 8. miesto, kde medzi sebou bojujú tri celky: Karlovka, Nitra a Svit. Práve bratislavský klub má zatiaľ v novom roku najlepšiu formu. Všetko začalo domáce víťazstvo nad Košicami, ktoré dodali zverencom Milana Černického chýbajúci impulz v predošlých zápasoch. Aj vďaka nemu siahali Karlovešťania na dva body tiež v Košiciach, ale dôležitý bol pre nich hlavne sobotňajší zápas so Svitom. „Sme si vedomí, s ktorými súpermi bojujeme o najvýhodnejšiu pozíciu pred play-off a Svit je jedným z nich. Nepovedal by som, že sme sa špeciálne pripravovali, skôr sme si dali čiastkové ciele, ktoré sa snažíme napĺňať,“ povedal o príprave na zápas Michal Kožár. Pre oba tímy išlo o dôležitý zápas, Svit sa mohol domácou výhrou utrhnúť od dvojice Karlovka a Nitra, naopak celok z hlavného mesta by sa ziskom dvoch bodov vyrovnal tímu spod Tatier.

Viac tu: http://www.basketliga.sk/sk/liga/novinky/11-rozhovor/842-ko%C5%BE%C3%A1r-v%C3%AD%C5%A5azstvo-n%C3%A1m-pom%C3%B4%C5%BEe-po-ka%C5%BEdej-str%C3%A1nke