SBL: Nie v šatni, ale na ihrisku majú úlohu lídra zobrať starší hráči
16. marca 2016

Opäť po roku sa VŠEMvs Karlovka Bratislava rozlúčila so sezónou vo štvrťfinále proti svojmu mestskému rivalovi z Pasienkov. V druhej sezóne medzi elitou nepomohlo tímu ani päť nových mien, síce skončili na šiestom mieste po základnej časti, ale na svojom konte mali až o šesť víťazstiev menej. Sezónu Karlovky zhodnotil skúsený tréner Milan Černický.

Podobne ako pred rokom ste skončili vo štvrťfinále s rovnakým súperom, ako by ste zhodnotili sezónu ako celok?
Čo sa týka toho, že sme hrali s Interom, tak si myslím, že sme mali na to mať dve víťazstvá, ktorými by sme sa potom vyhli Interu. Bola to taká sínusoida, že sme začali dobre, potom pred Vianocami sme išli úplne psychicky aj mentálne dole, zle sme hrali, nebránili sme. Január bol zase z našej strany výborný, znovu sme sa dostali do nejakého tempa, vyhrali sme nejaké zápasy, ktoré sme hrali. Zhruba takto sme to dohrali, opäť sme išli trochu dole. Takže raz hore, raz dole.

Zápasová bilancia je určite za očakávaniami pred sezónou, kde bol podľa vás najväčší problém tejto sezóny?
Najväčším problém je skladba kádrov. Päť družstiev ich malo vynikajúco zložené, Levice sa vyšvihli hore a Košice ako ambiciózny nováčik. Chýbalo menej vyrovnaných tímov, ako bola Banská Bystrica a Handlová. Možno nám chýbali presne tie víťazstvá s nimi.

Chýbali vám oproti top tímom skúsenosti v zápasoch?
O tom to všetko je – efektivita v streľbe, fyzická stránka, rýchlosť. Oproti tým top tímom zaostávame.

Čo sa týka spomínaných piatich novicov, s ich výkonmi ste ako boli spokojný?
Tak ako to aj bolo. Išli sme hore, dole. Raz to bolo lepšie, raz slabšie. Určite nám v niečom pomohli.

Zvyšok rozhovoru si môžete prečítať tu.