SBL: Podhorský: Opäť mi to pripomína začiatky s veľkým basketbalom
29. augusta 2015

Žilinský odchovanec Michal Podhorský zažil vzostupy a pády basketbalu vo svojom rodnom meste. Po ročnej odmlke od najvyššej súťaže sa do nej vracia, keď uspel na skúške a stal sa súčasťou tímu VŠEMvs Karlovka Bratislava.

"Šancu si samozrejme cením a je už len na mne ako s ňou naložím," hovorí o svojej možnosti ukázať sa Podhorský. Skúsený krídelník dodáva k tomu, že svoje nové klubové pôsobisko sledoval už počas nováčikovského ročníku v SBL. "Prikláňal som sa k ich filozofii, dať šancu Slovákom. Ukázalo sa, že sa súťaž dá odohrať aj bez legionárov. Samozrejme, som za okorenenie ligy v podobe amerických či balkánskych hráčov, ale všetko má svoje hranice. Ukázali smer slovenskému basketbalu. Som rád, že môžem byť v takom kolektíve, aký má Karlovka. V podstate mi to pripomína začiatky "veľkého basketbalu" v Žiline, tiež sa hralo s čisto slovenským kádrom, vtedy dokonca s domácimi "Šošonmi" až na pár výnimiek,"neskrýva spokojnosť rodák zo Žiliny. Väčšinu svojej kariéry bolo meno Michala Podhorského spojené s basketbalom v Žiline, takže prirodzene na túto basketbalovú etapu spomína v dobrom, ale určite najväčším kariérnym úspechom bol zisk bronzu v sezóne 2011/2012. "Ten ročník bol neskutočný. Niekoľko rokov dozadu sme ako mladíci pozerali na Pezinok, Nitru, Prievidzu a teraz sme sa s nimi vedeli rovnať v hernom prejave. Len o vlások nám ušlo finále, s Nitrou sme prehrali 2:3 na zápasy. Bolo to najkrajšie aj najlepšie obdobie v mojej kariére, nielen vďaka medaily, ale aj atmosfére na domácich zápasoch, kde vo švíkoch praskajúca hala spievala chorále, čo nemá na slovenských palubovkách obdobu." Paradoxne, ani medaila nepomohla k tomu, aby v Žiline pokračovala najvyššia súťaž a tak čoskoro zmizol tento celok z extraligovej mapy.

Viac tu: http://www.basketliga.sk/sk/liga/novinky/11-rozhovor/413-podhorsk%C3%BD-pripom%C3%ADna-mi-to-vlastn%C3%A9-za%C4%8Diatky-s-ve%C4%BEk%C3%BDm-basketbalom