SBL: Prievidza zabojovala a ukončila neporaziteľnosť Karlovky
19. októbra 2015

V sobotňajšom piatom kole bolo na programe viacero zaujímavých zápasov, veľká pozornosť sa sústredila aj do Prievidze, kde prišli natiahnuť svoju neporaziteľnosť hráči Karlovky.

Hneď od úvodu tvrdili muziku zverenci Milana Černického, z čoho isto ostali zaskočení domáci fanúšikovia. Po prvej štvrtine prehrávala Prievidza prekvapujúco 11:24. "Začiatok zápasu sme vôbec nezachytili, čím sme si spôsobili problémy na celý zápas. Neboli sme dostatočne agresívni v obrane i v útoku," hodnotí katastrofálnu prvú 10-minútovku Marek Jašš. V druhej štvrtine sa však karta obrátila, Prievidza spustila strelecký uragán a celú štvrtinu vyhrala rozdielom 19 bodov. "Začiatok bol z našej strany vynikajúci, možno nás aj trochu Prievidza podcenila. V druhej štvrtine to bol ale úplne iný tím, začali dobre brániť a pritlačili na nás v obrane. Možno sme aj ostali zaskočení z toho, čo sa dialo v druhej štvrtine. Kým sme sa spamätali, tak Prievidza bola už vo vedení," hodnotí dve tváre súpera pivot Karlovky Juraj Hašan. Druhý polčas priniesol vyrovnaný basketbal, v ktorom sa dlho nevedelo, kto odíde s dvoma bodmi za víťazstvo. Rozhodovalo sa až v záverečných minútach, kedy Karlovka urobila niekoľko zlých rozhodnutí, ktoré baníci tvrdo potrestali. "Po našom bojovnom výkone sme to dokázali zvrátiť a udržať si vedenie až do konca zápasu. Mne to pripadalo, že sme dali do nášho výkonu viacej energie, čo nám pomohlo v obidvoch fázach," povedal Jašš na margo výkonu tímu v druhom polčase.

Viac tu: http://www.basketliga.sk/sk/liga/novinky/10-ohladnutie_za_kolom/520-prievidza-zabojovala-a-ukon%C4%8Dila-neporazite%C4%BEnos%C5%A5-karlovky