Slováci v Eurovia All Star Game 2014Č
12. decembra 2014

V sobotnej exhibícii Eurovia All Star Game by sa popri trinástich zahraničných basketbalistov mali predstaviť aj siedmi Slováci. Je to rovnaký počet ako vlani. My sme sa rozhodli bližšie pozrieť na to, kto sú títo „siedmi statoční“.

Západ

Lukáš HOFERICA – Mohutný 25-ročný podkošový bojovník bratislavskej Karlovky stihol na seba upozorniť už v čase, keď pôsobil v Žiline, s ktorou získal aj bronz. V niektorých situáciách mu chýba oproti konkurentom zopár centimetrov, no aj tak je platným hráčom mladého mužstva vyskladaného výlučne zo slovenských basketbalistov. Tréner Černický mu v Karlovke zveril funkciu kapitána a nezabudol naňho ani pri nominácii hráčov pre zápas hviezd.

Martinský rodák odohral v tejto zápase 19 duelov s priemermi 11,8 bodu, 6,3 doskoku a 1,5 asistencie.

Róbert BEČARIK – Spišskonovoveský rodák pričuchol k najvyššej súťaži už v materskom klube, kde hrával spolu so starším bratom Štefanom. Až v Karlovke dostáva minutáž, ktorú si zaslúži. Napriek občasným výkyvom sa 23-ročný rozohrávač profiluje ako schopný strelec, ktorý však vie pomôcť aj s rozohrávkou a nebojí sa ani „čiernej“ roboty.V doterajšom priebehu sezóny aj on odohral všetkých 19 zápasov, na konte má priemerne 10,5 bodu, 2,3 doskoku a 1,9 asistencie. Čítaj viac

Zdroj: basketliga.sk