Slovenská reprezentácia 3x3 s našimi chalanmi premiérovo v Európe!
11. júla 2016

Dobrodružstvo slovenskej reprezentácie v 3x3 basketbale pokračuje! Štvorica Dumbo, Hofo, Ciho a Ondro Haviar sa už chystajú na majstrovstvá Európy zastrešené organizáciou FIBA. Tie štartujú 2. septembra v rumunskej metropole Bukurešť. Tam spoznáme majstra Európy spomedzi 12 mužstiev.

Je to prvýkrát, čo sa na takúto udalosť prebojovala slovenská reprezentácia. "Na kvalifikačný nás nominovala komisia 3x3 basketu Slovenskej basketbalovej asociácie. Reprezentačne družstvo je zložené z dvoch momentálne asi najsilnejších družstiev 3x3 basketbalu na Slovensku," hovorí hráč VŠEMvs Karlovka Bratislava Juraj Krajčír. Ide o Letný vánok, z ktorého funkcionári nominovali jeho a dnes už streetbalovú legendu Jara Ciha a Energy Team 69. Z toho vybrali rozohrávača Handlovej Ondreja Haviara a bývalého Jurajovho spoluhráča z dresu Karlovky Lukáš Hofericu.

Výber nebol určite zlý, veď štvorica sa na kvalifikačnom turnaji v Amsterdame rozohrala k výborným výkonom a bola len krôčik od postupu do finále. Aj štvrté miesto ale stačilo na postup Slovákom, ktorí tam išli podať "čo najlepší výkon".

Keďže turnaje 3x3 basketbalu sa odohrávajú v letnom, mimosezónnom období, chalanom to ich prípravu do našej najvyššej súťaže nenarušuje. Skôr naopak. "Každý z nás sa pripravuje individuálne, chalani sú na dovolenkách. Tieto udalosti sú ideálnym spestrením letnej prípravy a zároveň rozvíjajú viaceré individuálne zručnosti hráčov. Tie sa dajú využiť aj pri klasickom basketbale," je presvedčený Juraj Krajčír.

Hoci Slováci cestujú na turnaj v roli outsidera, nemajú vopred zvesené hlavy. "Pôjdeme od zápasu k zápasu a budeme sa snažiť prekvapiť favoritov. Posledné dva súboje v kvalifikácii nám ukázali, že sa dá hrať aj s družstvami, ktoré budia rešpekt. Našim cielom je postúpiť zo skupiny," uzatvára Juraj.