"Sme síce trpezliví, ale nároční", Ľuboš Cibák, prezident MBK Karlovka Bratislava
04. októbra 2015

Po úspešnej premiére v Eurovia SBL v sezóne 2014/2015, kde tím VŠEMvs Karlovka Bratislava obsadil 6. miesto, sa zástupcovia klubu a novinárska obec stretli na pôde VŠEMvs na krátkej tlačovej konferencii, kde priblížili svoje ciele pred začiatkom sezóny 2015/2016, ktorá pre náš tím odštartuje už najbližšiu stredu 7.10.2015 prvým domácim zápasom.

Tlačovej konferencie, ktorá sa konala 29.9.2015 sa za tím VŠEMvs MBK Karlovka Bratislava zúčastnili prezident klubu Ľuboš Cibák, generálny manažér A tímu František Kubala, tréner družstva Milan Černický, ako aj hráči Marek Doležaj a Michal Kožár, ktorý bude kapitánom tímu v nadchádzajúcej sezóne a svoje basketbalové povinnosti bude aj tento rok dopĺňať povinnosťami školskými, nakoľko je študentom tretieho ročníka práve na našej vysokej škole.

Sezóna 2015/2016 bude v poradí trinástou v histórii klubu a aj v tejto chce klub MBK Karlovka naďalej plniť strategické ciele a vízie, byť životaschopným klubom a podporovať mladých a talentovaných športovcov pri rozvoji ich basketbalových, ale aj študijných schopností.

František Kubala, generálny manažér tímu:  „V Eurovia SBL chceme nadviazať na nováčikovskú sezónu a pod hlavičkou VŠEMvs Karlovka Bratislava minimálne dorovnať umiestnenie z minulej sezóny. Aj naďalej sa budeme držať filozofie, ktorou je hrať s tímom, ktorý je zložený výlučne zo slovenských hráčov a našich odchovancov, ktorí sú väčšina aj študenti.“

Aj v tejto sezóne sa budú domáce zápasy hrávať v stredu o 18:30 v športovej hale Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského pri moste Lafranconi. V prvom domácom zápase v stredu 7.10.2015 privíta VŠEMvs Karlovka Bratislava pod svojimi košmi tím Iskra Svit.

Autor: vsemvs, Zdroj: vsemvs.sk