Starší minibasketbalisti po víkende s jednou výhrou a jednou prehrou
24. marca 2015

Starší minibasketbalisti privítali na domácej palubovke družstvo Serede. Naši chlapci odohrali dva náročné zápasy. Nižšie uvádzame info o zápase a komentár trénera Maroša Nemčeka.

MBK Karlovka Bratislava: BK Lokomotíva Sereď  31:26

Info o zápase: Štvrtiny - 10:8, 8:6, 5:6, 8:6, Fauly 18-11, TH 12/5 - 16/10

Rozhodovali -Donovalová, Moravčík

Body za domácich: Paulis 8, Brutenič 6, Piróg 5, Vlk 4, Brenčič 2, Ružek 2, Polakovič 2, Kunický 2

Marián Nemček, tréner MBKK: "Do zápasu sme vstúpili dobre, vyhrávali sme 8:1. To bolo z našej strany takmer všetko a pod dojmom náskoku sa chlapci uspokojili a dovolili vrátiť sa Seredi do zápasu. Druhá štvrtina prebiehala podobne. Dobrý úvod vystriedalo poľavenie a tak sme viedli o 4 body. Druhý polčas bol vyrovnaný, až do záveru, ktorý sme zvládli lepšie a tešili sme sa z výhry. Nebol to však ideálny výkon."

MBK Karlovka Bratislava : BK Lokomotíva Sereď 36:37

Info o zápase: Štvrtiny - 10:4, 14:7, 4:13, 8:13, Fauly:5, TH - 6/4 - 14/8

Rozhodovali: Donovalová, Moravčík

Body zaMBKK: Trenka 8, Brutenič 7, Paulis 6, Hanzlík 4, Polakovič 4, Ružek 2, Kunický 2, Vlk 2, Piróg 1

Komentár Trénera MBKK, Marián Nemček: "Druhý zápas sme začali oveľa lepšie ako ten prvý. Po zlepšenej obrane aj útoku sme sme vyhrali polčas 24:11. Do tretej štvrtiny nastúpili chlapci ešte dobre, keď bolo skóre 28:13. No vtedy sa pre nás zápas ako keby skončil. Množstvo individuálnych chýb, snaha o individuálne riešenie situácií proti početnej prevahe obrancov súpera, nedôraznosť v osobných súbojoch, či v útoku či v obrane dostali súpera späť do zápasu. Seredania nás napokon predčili a po dobre zvládnutom závere napokon aj zvíťazili.

Pokiaľ sa neprinútime nechať na zápase všetky sily a hráči nebudú pracovať ako jeden kolektív, budeme len ťažko vyhrávať a zlepšovať sa!!!

Napriek horšiemu výkonu však musím pochváliť hráčov, ktorých dobrý a aktívny prístup na tréningoch vidieť na ich hre v zápase.