Starší žiaci hrali počas víkendu proti Prievidzi a B.S.C...
11. októbra 2022

Starší žiaci odohrali posledné zápasy kvalifikačných turnajov. Postúpiť do skupiny Gold sa im nepodarilo.
7.10.2022 (piatok)
MBK Karlovka Bratislava – B.S.C. Bratislava 57:72 (28:40)
8.10.2022 (sobota)
MBK Karlovka Bratislava – MBA Prievidza 42:69 (19:50)
9.10.2022 (nedeľa)
MBK AŠK Slávia Trnava – MBK Karlovka Bratislava - zápas zrušený z dôvodu chorôb Trnavy
Vyjadrenie hráča Michala Fialu (č.4) k zápasu s B.S.C.:
“Zo začiatku sme sa so súperom držali, dobre sme hrali a bolo to vyrovnané, ale potom sme zlyhávali v tom, že sme si veľmi nepomáhali pod košom zo slabej strany a mali sme zbytočné fauly, z ktorých dávali koše. Problém nám robilo aj zdvojovanie. Asi to majú dobre nacvičené a dávali z toho koše. Inak sme boli s nimi vyrovnaní a vedeli sme spraviť pekné akcie a dať dobré koše, ktoré aj vyzerali dobre”.
K zápasu s Prievidzou sa vyjadril kapitán Jakub Juššík (č.30):
“Prvú štvrtinu sme zaspali a dostali sme dosť bodov od Prievidze a druhú štvrtinu tiež, ako sa nám aj stáva. V tretej štvrtine sme rapídne sa zlepšili, súper dal iba 6 bodov, takže výborná obrana. Štvrtú štvrtinu sme už iba dohrávali.”
Vyjadrenie trénera:
“Vedeli sme, že v podstate máme poslednú šancu, keď chceme postúpiť do skupiny Gold a to poraziť B.S.C. Bratislava a na zápas sme sa dôsledne pripravili. Úvod bol veľmi dobrý a aj prvý polčas, akurát jeden úsek sme prehrali 10 bodovým rozdielom, kde nepomohol ani time out, čo bol napokon aj rozhodujúci rozdiel, keďže zvyšok zápasu bol vyrovnaný.
Ešte stále sme ale verili, že výsledky sa môžu “zamotať”. Napokon sa tak nestalo a do zápasu s Prievidzou sme išli s vedomím, že už postúpiť nemôžeme, ale chceme odohrať čo najlepší zápas.
Úvod bol ale katastrofálny, nič nefungovalo, odhadzovali sme lopty a po 1.štvrtine svietil na tabuli stav 5:27 v náš neprospech. Našťastie sme sa prebrali, s oveľa väčšou energiou sa nám darili takmer všetky činnosti, čo nakoniec ukázala aj 3.štvrtina, kde sme dovolili súperovi, aby nám dal iba 6 bodov. Na zvrat v zápase to nestačilo, ale na pozitívne zakončenie kvalifikačných bojov áno.