Štartuje Minibasket liga, v sobotu si zmerajú sily naši najmenší
18. marca 2016

Mládežnícky basketbalový klub Karlovka štartuje Minibasket ligu, v ktorej si proti sebe zahrajú naši najmenší basketbalisti z našich centier. Tento rok v novom formáte!

Postupne odohrajú päticu turnajov, pričom každý organizuje jedno z našich minibasket centier. Otváracie úlohy má pritom tento víkend karloveské centrum na Majerníkovej. Turnaj začína už túto sobotu o 10:30.

MiniBasket liga je určená pre začínajúcich basketbalistov, ktorí sa s pravidlami hry menom basketbal ešte iba zoznamujú. "V tomto projekte určenom pre deti navštevujúce krúžky loptových a pohybových hier a MiniBasketbalu sledujeme súťažnú hernú i zručnostnú konfrontáciu mladých basketbalových nádejí a snažíme sa tých najlepších selektovať a pritiahnuť aj do súťažného mládežníckeho basketbalu," vysvetľuje František Kubala, šéftréner MBK Karlovka.

minibasket_liga_logo_blue

V aktuálnom 4. ročníku MiniBasket ligy sa koordinátori našich minibasket centier dohodli na koncepte ligy formou turnajových stretnutí. Jednotlivé tímy budú pozostávať z mladých hráčov našich MiniBasket centier. Karlovka, Dúbravka, Petržalka, Vajnory-Senec. "Každé z centier pripraví jeden turnaj a na záver celá liga vyvrcholí na finálovom turnaji s Senci," približuje F. Kubala.

6e04f3e3-1396-4419-a226-cf103c0f8dd7

"Touto formou chcem pozvať všetkých mladých nádejných baskeťákov i baskeťáčky na úvodný otvárací turnaj v Karlovke, ktorý sa bude konať už tento víkend v našom domácom prostredí na ZŠ A.Dubčeka na Majerníkovej. Verím, že sa na MiniBasket lige v centre Karlovka stretneme v hojnej početnosti a budeme sa spolu baviť minibasketbalom," pozýva a dodáva, že akcia bude prístupná aj pre širšiu verejnosť.

Program MiniBasket ligy 2016:

1. kolo: 19.3.2016 sobota Karlovka - Majerníkova
2. kolo: 30.4.2016 sobota Petržalka - Pankúchova
3. kolo: 14.5. 2016 sobota Dúbravka - Pri kríži
4. kolo: 28.5.2016 sobota Vajnory – Športový areál Alviano
5. kolo: 18.6.2016 sobota Senec – ZŠ Tajovského