Suchá príprava minulosťou, teraz prichádzajú zápasy
27. augusta 2015

Družstvo VŠEMvs Karlovka Bratislava sa pripravuje na druhú sezónu v Slovenskej basketbalovej lige, v ktorej by radi minimálne dorovnali minuloročné umiestnenie. Ako dopadla prvá časť letnej prípravy, to sme už zisťovali od trénera Milana Černického a kondičného trénera Mareka Mikletiča.

Hráči A tímu Karlovky majú za sebou trojtýždňovú prípravu, ktorá začala tradičným sústredením v Piešťanoch na začiatku augusta. Následne príprava pokračovala v domácich podmienkach. "Máme za sebou tri týždne prípravy, ktorá bola viac zameraná 70% na kondíciu a 30% na basketbal. Teraz sa to bude postupne meniť, bude viac basketbalu," hodnotí prvú časť prípravnej fázy na novú sezónu hlavný tréner Milan Černický. Kormidelník družstva vyjadril spokojnosť s nasadením hráčov v tréningu aj vďaka dobrému programu kondičného trénera Mareka Mikletiča. "Pevne verím, že sa to prenesie aj do výsledkov. V príprave máme veľmi dobré a ťažké zápasy, ktoré nás môžu v SBL-ke posunúť vpred," neskrýva optimizmus Černický. Príprava zatiaľ aj podľa trénera priniesla samé pozitíva, ostáva už len veriť, že hráči ostanú zdraví a zranenia ich budú obchádzať. K podmienkam na prípravu sa Černický vyjadril nasledovne: "V podstate potrebujeme mať kde behať, posilovať a kde hrať basketbal, to všetko máme, myslím si, že na veľmi dobrej úrovni."

11781651_1059773820717030_6747362023434475534_n

Kondičný tréner Marek Mikletič absolvoval zatiaľ s A tímom iba časť prípravy v Piešťanoch kvôli povinnostiam pri reprezentačnom tíme dievčat do 16 rokov, s ktorými sa zúčastnil Majstrovstiev Európy. "Tým, že som bol na Majstrovstvách Európy, tak som len napísal hráčom plány, ktoré mali robiť. Mám správy, že to plnili. Po príprave v Piešťanoch a krátkej prestávke sa opäť zapájam do prípravy," pridáva sa s hodnotením Mikletič. Aké plány dostali jednotliví hráči od kondičného trénera? "Vypracoval som tréningový program na jednotlivé dni, presne čo majú robiť,  čo sa týka rozvoja vytrvalostných, rýchlostných a silových schopností, nezabudlo sa ani na prevenčné cvičenia, všetko rozpísané do detailov a to robili," prezrádza kondičný tréner.

Autor: Michal Duchovič/mbkkarlovka.sk