Superman? Dominik Havel hrá za kadetov, juniorov, strihá videá a má čas aj chodiť von!
21. februára 2016

Z východu sa v nedeľu večer vracajú juniori po úspešnom basketbalovom ťažení. V stretnutiach základnej časti porazili naši najstarší dorastenci najprv Michalovce 97:52 a v nedeľu doobeda Humenné 89:57. Jedným z mladých chalanov, ktorí sa výjazdu zúčastnili, je Dominik Havel. Toho môžu fanúšikovia a podporovatelia Karlovky poznať nielen ako hráča, ale aj ako kameraman extraligových zápasov a strihača našich videí.

Po dvoch výhrach na východe sa juniori pohodlne udržali na druhom mieste. Už o dva týždne ich ale čakajú náročné súboje s Považskou Bystricou a Žilinou, tímami z hornej polovice tabuľky. "Chceme určite oba zápasy vyhrať a tým pádom sa priblížiť k záverečnému turnaju Final Four. Tam chceme minimálne získať medailu a v tom lepšom prípade znovu obhájiť titul. To je ale ešte ďaleko, všetko je otvorené," približuje Dominik Havel náladu v tíme.

Dominika v úvode sezóny pribrzdilo zranenie. Pre novembrové problémy s lýtkom sa dostal "iba" do širšej nominácie na Bohemia Cup, ktorý odohrala naša reprezentácia do 17 rokov v českom Nymburku na začiatku januára. "Teraz to už je lepšie," pochvaľuje si. "Verím že s ním nebudú ďalšie problémy a už nebudem musieť vynechať ani jeden zápas. Chcem naplno pracovať na svojej hre," pozerá do budúcnosti.

Sedemnásťročný rozohrávač sa síce pravidelne objavuje na súpiske juniorov, no je kmeňovým hráčom kadetov. "Rozdiely medzi tímami určite sú, tak v hernom štýle, ako aj v taktike. Ciele sú ale rovnaké - povyhrávať čo najviac zápasov a tým pádom sa prebojovať do Final Four," vraví. Dodáva, že v oba celky veria v medailové ukončenie sezóny.

"Pendlovanie medzi tímami zvládam bez problémov. Napokon, inak to nebolo ani v minulých rokoch, keď som hral za mladšie tímy," hovorí D. Havel. Vedenie klubu spolu s trénermi Marošom Helmecym (juniori) a Braňom Brliťom (kadeti) vymyslelo systém tak, aby hráči po tréningoch a zápasoch mali aj dostatok voľna.

havel juniori kadeti

Pochabá mladosť ho zatiaľ vraj obchádza. "Keďže mám každý deň jeden - dva tréningy a cez víkendy zápasy, nie je moc času na chodenie von," priznáva. Nie je ale typ ktorý by sedel celý deň doma, svoje voľno využíva aktívne. "S chalanmi chodievame aj von, poprípade na nejaké koncerty. Priznám sa ale, že niekoľko hodín presedím za počítačom. Nehrám však hry, venujem sa strihaniu videí," vysvetľuje.

Ak by mu nevyšla basketbalová kariéra, kamera a strih je smer, ktorým by sa mohol v budúcnosti vybrať. Spolupracuje nielen s klubom, ale aj s vedením oficiálnej stránky SBL, pre ktorú strihal najlepšie akcie kola. "Momentálne sa ale sústredím najmä na basketbal, pre ktorý aj viac robím. Určite ho uprednostňujem pred strihaním, to zatiaľ zatiaľ ostáva iba ako taká moja malá záľuba,"uzatvára.