TASR: Hašan novou posilou Karlovky
01. júna 2015

Novou posilou účastníka mužskej basketbalovej SBL VŠEMvs Karlovka Bratislava sa stal Juraj Hašan. Robustný pivot v uplynulej sezóne pôsobil v Prievidzi, s ktorou získal striebornú medailu za druhé miesto.

Hašan je odchovancom považskobystrického basketbalu. Bývalý reprezentant do 16, 18 a 20 rokov strávil väčšinu svojej kariéry v Nitre, kde získal majstrovský titul a vyskúšal si aj pôsobenie v medzinárodnej súťaži Eurochallenge Cup. Po siedmich rokoch v meste pod Zoborom sa vlani dohodol na angažmán s Prievidzou. V tíme trénera Krunoslava Krajnoviča však nedostával dostatok príležitostí. V sezóne 2014/15 celkovo odohral 35 stretnutí, v ktorých v priemere zaznamenal 3,5 bodu a 3,3 doskoku na zápas.

V Karlovke vytvorí údernú podkošovú dvojicu s Lukášom Hofericom. Bratislavčania v uplynulom ročníku skončili ako nováčikovia na šiestom mieste, v 1. kole play off potom nestačili na mestského rivala Inter.