Traja hráči Karlovky dostali ponuky od konkurencie, všetci odmietli
03. marca 2017

Do konca základnej časti Eurovia SBL zostáva basketbalistom Karlovky odohrať len osem zápasov. Šesť tímov už má účasť v play off istú a zostávajú dve voľné miesta. Basketbalisti Karlovky tak majú momentálne na deviatom mieste pred sebou neľahkú úlohu.

Na siedmu Handlovú, ktorá má odohraný o jeden zápas viac, stráca Karlovka sedem bodov a na šiesty Lučenec šesť bodov. Pri basketbalovom bodovacom systéme, keď aj tím, ktorý prehrá, získa bod, je náročné sťahovať takéto straty. Preto je postup do vyraďovacích bojov len v teoretickej rovine.

Vedia o tom aj zvyšné ligové kluby, ktoré už majú istú účasť vo vyraďovacej fáze. A práve tie sa chceli posilniť o opory Karlovky.

Jedným z hráčov, ktorí mali ponuku z iných klubov, bol Michal Kožár. „Oslovili ma Košice a Prievidza, oba kluby chceli, aby som im pomohol a dohral u nich túto sezónu. V Karlovke mám však nejaké záväzky a dlhodobý kontrakt. Po zvážení všetkých plusov a mínusov som sa rozhodol, aj z tej pozície, že som kapitán, zostať naďalej v Karlovke. Chcem tímu pomôcť. Ak už nie v tejto sezóne, tak možno v nejakej práci dobudúcna, aby sme klub posunuli ďalej,“ povedal kapitán tímu.

Ďalší dvaja hráči Karlovky, ktorí mohli odísť, sú ešte študentmi, a preto uprednostnili zotrvanie v Bratislave. Ide o Dalibora Hliváka a Ivana Židzíka. „Mal som ponuku z Levíc, napokon som sa rozhodol, že ukončím sezónu v Karlovke. Hlavným dôvodom bolo to, že mi v škole začal letný semester. Pôsobenie v Leviciach by som nevedel zosúladiť so štúdiom. Ďalším dôvodom bolo to, že si chcem po sezóne doliečiť menšie zranenia,“ vyjadril sa Dalibor Hlivák.

„Z Lučenca sa obrátili na vedenie, že majú o mňa záujem. Spýtali sa ma, či by som tam chcel ísť dohrať sezónu. Bolo to však posledné dni prestupového obdobia a bolo na to málo času. Teraz mám veľa školy, ktorú končím v júni. Preto som tú ponuku neprijal. Ak by mali o mňa dlhodobejší záujem, tak by som nad tým viacej rozmýšľal,“ opísal Židzík.

Vedenie klubu by hráčom v prípade záujmu v odchode nebránilo. „Hráči prišli najskôr za trénerom, nás kontaktovali kluby. Prioritné pre nás však bolo poznať názor hráčov, na základe toho sme chceli prijať nejaké stanovisko. Nechceli sme hráčom brániť v tom, aby išli na play off na hosťovanie do iného klubu. Po konzultácii s nimi vyšlo najavo, že ani jeden z troch nechcel odísť. Sezónu tak dohrajú u nás a budú pokračovať v príprave na tú ďalšiu,“ povedal prezident klubu Ľuboš Cibák.

Foto: Martin Šopinec

Foto: Martin Šopinec