Tréner Richard Kamenský zhodnotil turnaj mladších žiakov...
14. marca 2022

 
 
Tento víkend sme s mladšími žiakmi konečne nastúpili na súťažné zápasy. Bolo to náročné, ale myslím, že všetci si to užili. Aj keď sa nám podarili všetky 3 turnajové zápasy vyhrať, úplne spokojnosť s hrou nemôže byť. Spokojní môžeme byť s prístupom, keď sme dobre bránili, každý jeden hráč pristúpil zodpovedne k plneniu úloh, makali sme od začiatku do konca, len v útoku to bolo trošku rozpačité. Určite to chce aj ďalšie skúsenosti a pracovať ďalej.
Teším sa, že nastúpili aj hráči, ktorí dlhšie netrénovali a aj tí, čo sa ešte súťažných zápasov nezúčastnili. Určite sa nestratili a zapadli do kolektívu nielen na ihrisku.
Organizátor vyhlásil aj hráčov turnaja z každého družstva, ktorých vybrali tréneri spomedzi svojich hráčov. Za nás toto ocenenie získal Johny Záborský. Síce začal s basketbalom neskôr, no veľmi rýchlo sa zlepšuje, dokázal ubrániť najlepších hráčov, vždy išiel na doskok, zakaždým šprintoval do útoku resp. do obrany a dodržiaval dohodnuté pravidlá. 
 
Chlapcom gratulujem k víťazstvám, Johnymu k oceneniu, rodičom za podporu a ďakujeme za super organizáciu všetkým v Šinteri, najmä Maťovi Huňovi. Treba určite spomenúť, že chlapci zo Šinteru sa o dosť zlepšili za tak krátku existenciu klubu.
 
Výsledky U-13 mladší žiaci:
MBK Karlovka - IMC Slovakia Považská Bystrica
52:28 (34:11)
 
MBK Karlovka - ŠBK Junior Levice
61:20 (36:6)
 
Šinter Vrakuňa - MBK Karlovka
30:59 (18:36)