Trénerovi Petrovi Ivanovičovi dlhodobo chýbajú štyria zranení: Je to údel športovca
08. decembra 2017

Juraj Krajčír, Filip Lehman, Róbert Bečarik a Andrej Galád. To je štvorica basketbalistov VŠEMvs Karlovka Bratislava, ktorí síce sú na súpiske, ale nehrávajú.

Dôvod je u všetkých rovnaký - zranenie. U prvého menovaného je to upchatá cieva v nohe a v pondelok ho čaká operácia, u ďalších dvoch zranené koleno a u posledného menovaného ruka. "Chýbajú nám predovšetkým v tréningovom procese, všetko sú to zranenia na dlhšie obdobie. Avšak je to realita športového života, údel športovca," zamyslel sa kouč nášho áčka Peter Ivanovič.

robert becarik

"Dumba čaká v pondelok operácia a potom musí byť minimálne mesiac a pol v pokojnom režime, až potom môže pomaly začať so záťažou," povedala na adresu Juraja Krajčíra lekárka tímu Monika Bartošová. "Filip (na tretej snímke) je po operácii a mesiac musí byť v kľudovom režime, Bečimu (na prvej snímke) sme nasadili konzervatívnu liečbu, nebol na operácii. Čaká ho vyšetrenie a len po ňom uvidíme, či stíha túto sezónu. Galád je pred operáciou a sezóna je pre neho pasé," pokračovala doktorka Bartošová (na druhej snímke vľavo).

F94B8146

Zranenia všetkých štyroch sú spôsobené dlhodobou záťažou v tréningu a zápasoch, a preto sú všetky dlhodobejšieho charakteru. "Je to ťažšie, keď iba sledujem zápasy a nemôžem hrať. Strháva ma atmosféra zápasu a ťahá ma to na palubovku," priznal Juraj Krajčír. Bez basketbalu bol v tomto čase aj pred rokom, vtedy prekonal mononukleózu. Napriek poriadnej smole nezúfa a na basketbal nezanevrie, teší sa, keď bude v poriadku a opäť vybehne na palubovky.

F94B8317

1O0A5354

Celý tím pokope na predsezónnom fotení. FOTO - MARTIN ŠOPINEC (5)