Trénerský tím bude pokračovať bez Dana Čurku
04. júla 2016

Po dvadsiatich piatich rokoch pri basketbale sa Daniel Čurka rozhodol pre ukončenie trénerskej kariéry. "Každý kto vstupuje do takéhoto záväzku, si na určité obdobie berie na plecia projekt vyžadujúci si, aby iné veci šli bokom. Či už práca, koníčky alebo rodina," vysvetľuje dôvody svojho rozhodnutia. Vzdať sa basketbalu ale nebude tak jednoduché, ostane pri ňom už iba ako fanúšik. "Dlho som sa mu venoval, ako žartom vraví moja žena, poloprofesionálne. V posledných rokoch mi pracovné povinnosti a rastúce deti vypĺňali čas natoľko, že to už šlo na úkor basketbalu. Ak ale ten chceme robiť dobre, musíme mu dať viac," hovorí D. Čurka.

Dano podľa vlastných slov prišiel do Karlovky za ľuďmi, ktorí tu sú. "Majú predstavu a smerovanie. Toto som predtým v takom rozsahu nezažil nikde," tvrdí. Daniel Čurka trénoval v deväťdesiatych rokoch a potom na prelome tisícročí, čo podľa neho bolo niečo úplne iné ako teraz. "Menia sa nastavenia celej spoločnosti. Zverenci prichádzajú s inými myšlienkami a ich zázemie je tiež na doktorát zo sociológie. Tieto zmeny robia preto každé moje pôsobenie špecifickým. V každom klube boli ľudia zanietení a dávali tejto krásnej hre svoje srdce," hovorí.

11144980_1128073593885807_8586029139805904752_o

Rozhodnutie skončiť s trénovaním nie je náhle, veď ho chcel zavesiť na klinec už pred rokmi. "Fero Kubala si ale obul korčule a dokázal prežiť jazdu so mnou po hrádzi. Potom nasledovala diskusia, kde sme našli niečo, čo som si vedel predstaviť. Ukázal mi, že mu na klube záleží. Dostal ma tým, že chcel do Karlovky mňa. Dúfam že to neoľutoval," smeje sa. Šéftréner Fero Kubala rozhodnutie určite neľutuje a Danielovi Čurkovi za jeho prínos klubu ďakuje. "Veríme, že si z jeho pôsobenia veľa vzali hráči ročníka 2000 a 1999, ktorých dlhodobejšie viedol. Mnoho sa mohli priučiť ale aj jeho kolegovia tréneri, ktorých 2 - 3 sezóny mentoroval. Sú to nepochybne cenné basketbalové i osobnostné skúsenosti, ktoré časom dokážu adekvátne oceniť," dodáva F. Kubala.

Po dlhých rokoch pri basketbale mal Dano Čurka v posledných sezónach už úplne iné očakávania, ako keď začínal. "Mňa napĺňa, keď ľudí, ktorých vediem, baví čo spolu robíme. To sa nám od prvých momentov darilo napĺňať. Chalani, s ktorými som v klube mal možnosť pracovať, boli skvelí, inšpirujúci," tvrdí a dodáva, že každý z nich mal svoj príbeh, od každého si niečo vzal a verí, že i on im čosi dal. "Nástupom Braňa Brliťa k družstvu som si mohol povedať, že teraz je možnosť odovzdať opraty niekomu, kto to posunie na ďalší level. Zapadlo to do seba výborne," hovorí spokojne.