U-14 s turnajovou bilanciou 2 víťazstvá a 1 prehra
29. apríla 2022

U-14 žiaci odohrali turnaj s bilanciou dve víťazstvá a jedna prehra.  Tréner Richard Kamenský zhodnotil zápasy nasledovne:

MBK KarlovkaBratislava – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 69:5

Prvý krát v skupine o 1.-8.mieste sme organizovali turnaj doma a prvý zápas sme začali už v piatok. Súpera sme nepoznali skoro vôbec, ale do každého zápasu ideme rovnako. V prvom polčase a najmä v prvej štvrtine sme dostávali body iba z trestných hodov, keďže sme nebránili dostatočne agresívne a súper sa dostával až do vymedzeného územia, kde prišli vždy faul. V podstate sme celý zápas vyhrávali, ale pri zvyšovaní náskoku sme sa nevedeli výraznejšie odtrhnúť. Podarilo sa nám to až v poslednej štvrtine, keď bol rozdiel 15 bodový.

Podarilo sa nám zvíťaziť, ale spokojní sme neboli, čo sme si aj povedali, že takýto prístup v obrane stačiť ďalej nebude.

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK KarlovkaBratislava 63 : 64

So Žiarom sme sa stretli na turnaji u nich, kde sme prehrali nie malým rozdielom. Po piatkovom zápase sme si povedali, že jednoznačne musíme zvýšiť agresivitu v obrane, sebavedomie a priamočiarosť v atakovaní koša. Až na pár drobností sa to podarilo absolútne. Vstúpili sme s veľkým nasadením a po 6.minútach a 2 oddychových časoch trénera Žiaru svietil na tabuli stav 22:5. Žiarčania sa s tým pomaly vysporiadali a polčas skončil o 11 bodov pre nás. V tretej štvrtine súper začal doťahovať, až vyrovnal a v poslednej časti bolo skóre, ako na hojdačke. Družstvá sa striedali vo vedení a minútu pred koncom dal Noam po útočnom doskoku kôš na 64:63 a posledných 90 sekúnd zvládli chalani po taktickej stránke na jednotku a tak sme sa zaslúžene tešili z víťazstva.

Turnaj sa dohral vo štvrtok zápasom: B.S.C. Bratislava - MBK Karlovka 71 : 53

Gratulujem chlapcom k prvým 2 víťazstvám v skupine o 1.-8.miesto. Posledný turnaj odohráme 7.-8.5.2022 v Spišskej Novej Vsi, kde sa stretneme s domácim družstvo, s Lučencom a s RIM Basket Košice.