U-15 starší žiaci "krôčik" od bronzu na Majstrovstvách Slovenska!!!
23. mája 2024

U-15 starší žiaci obsadili konečné 4. miesto na Majstrovstvách Slovenska. Od bronzu ich delila jedna sekunda, keď hráč Žiliny "trojkovou" strelou v poslednej sekunde poslal zápas do predĺženia...

Vyjadrenie kapitána Richarda Vydareného 🎤
"Na majstrovstvá sme boli podľa mňa dobre pripravení, po dvoch prípravných zápasoch v Brne. Tešili sme sa a boli sme aj bojovo a pozitívne naladení. Prvý zápas proti Spišským rytierom bol do konca vyrovnaný aj keď nemusel byť. Súper sa ku nám približoval po našich chybách a stratených loptách, ale nakoniec sa nám podarilo zápas vyhrať a dostať sa do top 4. V semifinále sme sa stretli s Interom. Aj keď skóre tomu nenasvedčovalo, zo začiatku sme hrali vyrovnaný zápas. Ale súper bol nad naše sily a v druhom polčase rozhodol. Aj napriek pár dobrým úsekom sa nám nepodarilo zvíťaziť. V tomto zápase sa zranil Šamo, čo znamenalo, že nám nepomôže v zápase o 3. miesto. Zápas so Žilinou bol vyvrcholením našej sezóny, kde sme dali do toho všetko. Vyhrávali sme súboje 1 na 1, vo väčšine prípadov sa nám podarilo doskakovať loptu a dávať koše aj napriek tomu, že súper postavil zónu. Pár chýb v poslednej štvrtine a dve dôležité trojky súpera posunuli zápas do predĺženia, kde po úseku 6-0 súpera, sa nám ťažko doťahovalo a prehrali sme o 3 body. Ja osobne, by som sa chcel poďakovať trénerovi a chalanom za historickú sezónu a fanúšikom za skvelú podporu počas celej sezóny. Prajem Šamovi skoré zotavenie zo zranenia."

K turnaju sa vyjadril aj Noam Burmad 🎤
"Prvý zápas sme proti spišskej začali všelijako. Dostali sme sa do problémov s faulami a zápas bol celý čas, až dokonca, vyrovnaný. Na konci sme si vybudovali malý náskok a s trochou šťastia sme si uchmatli prvú a nakoniec jedinú výhru na MSR. Druhý zápas sme nastúpili proti favoritovi tohto turnaja - Interu. Vedeli sme, že nemáme, čo stratiť a môžme len prekvapiť. Čo sa, ale nestalo a po nevydarenej prvej štvrtine a napriek úsekom keď sme hrali vyrovnané úseky sme zápas vysoko prehrali. V tomto zápase sa nám na konci zranil aj náš kľúčový rozohrávač Šamo, preto sme v nedeľu hrali bez neho. Proti Žiline sme hrali celý čas vyrovnane, dokonca sme mali aj solídny náskok, o ktorí sme, ale prišli po tom, čo sme mali zase problém s faulami. Ďalej sme ešte mali problém sa presadiť do zónovej obrany súpera. Zápas sme vyhrávali o tri body 30 sekúnd pred koncom. Súper trafil trojku o dosku a nám sa nepodarilo dať kôš. Zápas išiel do predĺženia a tam sa ukázalo to, že sme hrali bez hlavného rozohrávača a, že sme boli vyfaulovaní. Takže na konci sa z medaile tešila Žilina. Turnaj hodnotím úspešne aj keď mal smutný koniec. Nikdy sme sa s týmto družstvom tak dobre neumiestnili. Ja ďakujem všetkým spoluhráčom, trénerom, rodičom za takúto skvelú sezónu."

Vyjadrenie trénera Kamenského 🎤
"K zápasom sa ani nebudem vyjadrovať, chlapci povedali snáď všetko. Ciele pred touto sezónou boli jednoznačné a rovnaké ako každý rok. Rozvoj hráčov najviac, ako sa len bude dať a postup do skupiny Gold. Medzi 8 najlepších družstiev sme postúpili a na konci sezóny môžeme skonštatovať aj splnený cieľ s rozvojom hráčov. Postupne sme si dali za cieľ nehrať barážové zápasy, no podarilo sa dokonca bojovať o 3-4 miesto. Záverečné umiestnenie v nadstavbe bolo 5.miesto.
Záverečný turnaj majú byť 3 najkrajšie dni v sezóne, kde všetci spájame všetko, čo sme počas sezóny nadobudli – zručnosti, skúsenosti, mentálnu prípravu a pod. A to aj tieto MSR mali. Keď sme vyhrali štvrťfinále a postúpili medzi 4 najlepšie družstvá, trošku opadla nervozita a mali sme ešte 2 možnosti bojovať o medaily. Semifinále proti favoritovi turnaja nevyzeralo tak, aký bol nakoniec výsledok. Ukázali sme mnohé dobré úseky, no nie všetci hráči podali obetavý výkon a potom sa nedá pomýšľať na lepší výsledok. V súboji o tretie miesto sme hrali bez Sama, ktorý sa zranil v sobotňajšom zápase, ale družstvo ukázalo charakter a dokázalo v náročnom zápase hrať vyrovnaný zápas aj bez kľúčového hráča. V závere sme "smolne" prehrali, aj keď sme mali v tom čase navrch a tak sme skončili na 4.mieste.
Smolná záverečná bodka mrzí, ale postupne pochopíme, čo sme dokázali (aj keď maličké prázdno vo mne ostane). Veľmi gratulujem chlapcom k tomuto najlepšiemu umiestneniu tohto družstvo doteraz. Ďakujem asistentovi Mišovi, s ktorým sme starostlivosť o hráčov a tréningový proces nastavili veľmi vysoko a ďalšie výsledky (nielen tie číselné) ešte len prídu. Veľmi ďakujem rodičom za podporu počas celej sezóny. Ako sa snažili podporiť všetko, čo som pre družstvo nastavil, pomoc s odvozmi na zápasy a nekončiacu podporu na zápasoch nielen v domácom prostredí. Ďakujem aj všetkým v klube za vytvorenie podmienok pre rast družstva.

STARŠÍM ŽIAKOM U-15 GRATULUJEME A ĎAKUJEME ZA REPREZENTÁCIU KLUBU V SEZÓNE 2023/24!!!