U15 na turnaju v Srbsku
29. decembra 2014

V kadetskej reprezentácii U16 na Turnaji olympijských nádejí naše farby reprezentujú a cenné medzinárodné skúsenosti zbierajú aj rozohrávač Dominik Havel a pivot Janis Azacis.

Slovensko U15 – Santa Casablanca Zaragosa 66:52 (10:10, 35:30, 55:50)

Páleník 14 (TH 9/4), Kubala 10 (2/1, 1 trojka), Bátovský 9 (2/1), Frtús 8 (1/1, 1 trojka), Krčmárik 7 (1/1), Balvan 6, Zachar 5 (1/1), Kotorík 4, Danielič 2, Nemček 1 (2/1). Trestné hody družstvo 18/10.

Po obojstranne nervóznom začiatku zápasu sa naše družstvo zlepšilo hlavne prechodovej hre do protiútoku, vďaka ktorému dosiahlo ľahké koše a nabralo sebavedomie. Výborne zahrali v tejto fáze stretnutia Krčmárik s Kubalom. V druhej časti hry sa k spomínaným hráčom pridali Bátovský a Páleník. Nesmierne dôležitá bola tretia štvrtina, kde kvalitná zónová obrana mladých španielov robila veľké problémy nášmu družstvu. Za stavu 42:45 zavelil do útoku trojbodovou strelou Frtús a následne po úspešných útočných doskokoch sa naši mladí reprezentanti dostali opäť do mierneho vedenia. V poslednej štvrtine už zabrali všetci hráči na ihrisku a vynikajúcim celoplošným pressingom nedovolili súperovi skórovať z hry počas celých desiatich minút. Súper tak zaznamenal iba dva body z čiary trestného hodu, oproti 11 bodom Slovenska. Za zmienku stojí tiež efektný smeč mladého Bátovského, po získanej lopte.

Slovensko U15 – Novi Sad Stars 92:32 (23:12, 54:14, 72:25)

Hörmann 17 (3/1), Balvan 14 (2/2), Kubala 13 (1/1), Kohút 10 (4/2), Frtús 9, Danielič 8, Krčmárik 8 (2/2), Bátovský 6, Kotorík 4, Páleník 3 (2/1), Nemček 2, Zachar 2. Trestné hody družstvo 14/9.

V druhom zápase našich mladých nádejí sme potvrdili úlohu favorita, a to vďaka najúčinnejšej zbrani slovenských reprezentantov – kvalitnej celoplošnej osobnej obrane. Pre vývoj zápasu bola dôležitá najmä štvrtá minúta druhej štvrtiny, keď troma efektnými smečmi za sebou, v priebehu niekoľkých sekúnd, mladí Slováci definitívne zlomili odpor svojich rovesníkov z Nového Sadu. Pozitívom v tomto zápase bola aj hra striedajúcich hráčov, ktorí využili svoju šancu a potvrdili svojím výkonom účasť v národnom tíme.

Zdroj: slovakbasket.sk