U15 postúpili do finále na turnaji v Srbsku
30. decembra 2014

KK Petrovgrad - Slovensko U15 54:75 (9:14, 25:40, 38:55)

Frtús 14 (TH 5/3), Danielič 14 (2/2, 2 trojky), Páleník 13 (7/2), Kubala 8 (1/0), Krčmárik 8 (3/2), Balvan 7 (2/1), Bátovský 5 (1 trojka), Kohút 2, Zachar 2, Nemček 1 (2/1), Kotorík 1 (2/1).

O prvenstvo v skupine sme sa stretli s domácim šampiónom Vojvodiny, družstvom Petrovgradu. Naši mladí reprezentanti položili základ úspechu najmä v druhej štvrtine, ktorú vyhrali v pomere 26:16. V tomto úseku hry sme opäť ťažili z kvalitnej celoplošnej obrany, vďaka ktorej sme sa dostávali do ľahkých zakončení. V druhom polčase sme už zápas kontrolovali a šancu dostali všetci hráči z lavičky. Víťazstvom v tomto zápase sme si zabezpečili prvé miesto v skupine a postup do semifinále turnaja.

Slovensko U15 – Spartak Subotica 80:51 (26:10, 42:26, 70:39)

Danielič 14 (2 trojky), Kubala 10, Frtús 9 (1/1), Páleník 9 (TH 4/1), Hörmann 7, (TH 2/1 1 trojka), Krčmárik 7 (2/1, 1 trojka), Zachar 7 (5/3), Balvan 6, Kotorík 4, Bátovský 4 (2/0), Kohút 2.

Do semifinálového zápasu zverenci Jozefa Ištoka vstúpili veľmi koncentrovane, a od začiatku bolo cítiť zo všetkých hráčov, ktorí sa do zápasu dostali, enormnú túžbu po víťazstve a postup do finále. S nátlakovou obranou srbského tímu sme sa celkom dobre vysporiadali a naopak, výbornou celoplošnou obranou naši mladíci dokázali dostávať súpera pod ešte väčší tlak a následne ho nútili k ďalším chybám. V zápase nastúpili opäť všetci hráči, ktorí sa spoločne postarali svojím výkonom o zaslúžené víťazstvo. Zajtra naši mladíci nastúpia vo finále proti domácemu Zrenjaninu, ktorý po vyrovnanom priebehu porazil majstra Slovinska a družstvo absolútnej európskej špičky Olimpiju Ľubľanu

Zdroj: slovakbasket.sk