Žilo sa lúči s basketbalom, na Karlovku sa vráti!
22. júla 2016

Po štyroch rokoch v bielo-modrom drese Karlovky sa rozhodol svoju basketbalovú kariéru ukončiť Miroslav Žilík. Dvadsaťsedemročný rodák z Dolného Kubína sa tak rozhodol pre pracovné povinnosti. "Skĺbiť basketbal na takejto úrovni, teda zápasy, tréningy a cestovanie s prácou, je veľmi náročné. Už to ďalej nešlo," vysvetľuje svoje rozhodnutie. Slovenský krídelník sa preto dohodol s klubom na rozviazaní aktuálnej zmluvy.

"Ďakujeme Žilovi sa všetky prvoligové i extraligové sezóny, ktoré odohral v našom drese. Držíme mu palce, aby bol vo svojej mimobasketbalovej kariére minimálne tak dynamický a úspešný, ako v tej basketbalovej," hovorí František Kubala, šéftréner klubu. Dúfa však, že Žilo v drese Karlovky ešte nepovedal posledné slovo a v prvej lige ešte ukáže svoju kvalitu i basketbalový potenciál.

"Určite budem chodiť na zápasy povzbudiť chalanov. Snáď sa tam pre mňa nájde miesto, aspoň ako pre stierača palubovky," kontruje Miro.

Miroslav Žilík basketbalovo vyrástol v Dolnom Kubíne, v rokoch 2009-2012 hrával za bratislavský Inter, v drese ktorého si vyskúšal aj českú Mattoni NBL. V drese MBK Karlovka bol členom tímu, ktorý dvakrát vyhral 1. ligu a stál tak pri postupe Karlovky medzi slovenskú elitu. V Bratislave sa okrem basketbalu venoval aj vysokoškolskému štúdiu, vyštudoval Stavebnú fakultu Slovenskej technickej univerzity. Ako mládežník bol členom reprezentácie do 16 a 18 rokov a tiež majstrom Slovenska do 16 rokov.