V akcii už aj mládežnícke tímy
27. augusta 2015

Uplynulý týždeň sa uskutočnil tohtoročný záverečný Basketland Camp, ktorý sa konal v Kvačanoch a výrazné zastúpenie v ňom mali hráči MBK Karlovka Bratislava. Okrem intenzívnych tréningov majú za sebou jednotlivé tímy aj prvé prípravné stretnutia pred novou sezónou.

Starší žiaci si zmerali s dvojicou súperov, najskôr sa predstavili v Liptovskom Mikuláši a ďalší zápas odohrali vo Svite.

MBK Liptovský Mikuláš - MBK Karlovka Bratislava 98:18

Body - Karlovka: Bacul 10, Kollár a Čechmánek po 4

Hodnotenie trénerky tímu Denisy Zambovej: "V prvom prípravnom stretnutí novej sezóny sme odbehli zo sústredenia z Kvačian odohrať zápas proti Liptovskému Mikulášu. Naše mladučké družstvo starších žiakov  (6 hráčov ročník 2002, 7 hráčov ročník 2001) sa vytrápilo so súperom. Hrali sme veľmi chaoticky a nervózne od začiatku stretnutia. Súperi boli fyzickejší, čo bolo cítiť na výsledku zápasu."

BKM Svit - MBK Karlovka Bratislava 72:61

Body - Karlovka: Bacul 21, Čechmánek 14, Boďa 10, Ohajda 6, Brutenič 3, Hupka, Korgo a Džubák po 2,  Kollár 1

Hodnotenie trénerky tímu Denisy Zambovej: "V druhom prípravnom zápase sme odohrali proti  Svitu.  Začiatok zápasu hodnotím negatívne, boli sme prekvapení, aký rýchly basketbal Svit hrá. Prispôsobili sme sa ich hre a postupne sme zlepšovali náš herný prejav. Stratili sme príliš veľa lôpt, z čoho Svit veľmi ľahko skóroval. Na ihrisko v rámci prípravy na novú sezónu nastúpili všetci hráči, aby ukázali svoje plusy a pobili sa o miesto v zostave. Touto cestou ďakujeme družstvu Liptovského Mikuláša, trénerovi Zajovi, družstvu Svitu a trénerovi Mišovi ,že sme si mohli zahrať a vytvorili nám tak skvelé podmienky na zápas v rámci nášho sústredenia. Tešíme sa na nich v lige, kde už budeme znova o niečo skúsenejší tím."
IMG-20150822-WA0019

Spojené družstvo  žiakov GABBO Senec a MBK Karlovka Bratislava odohralo v rámci sústredenia o zápas viac, kedy si mimo Mikuláša a Svitu zahralo aj s tímom mladších žiakov.

BKM Svit – GABBO MBKK Senec 86:58

Body - GABBO: Hasaj 12, Krč, Šikorský a M.Bariak po 8, Antal a Brugoš po 6, Olejár a Lévardy po 4, Barbuščák 2

Hodnotenie trénerky tímu Gabriely Rebrošovej: "Konečný výsledok zodpovedá hre, kedy sa prejavila nezohratosť a nehomogénnosť nášho tímu, možno aj únava z náročných tréningov."

GABBO MBKK Senec – MBK Liptovský Mikuláš 52:36

Body - GABBO: Lévardy a Krč po 8, S.Bariak a Krč po 6, Szabo 4, Olejár 2

Hodnotenie trénerky tímu Gabriely Rebrošovej: "Súper nastúpil s mladšími hráčmi, hral druhý zápas za sebou, čo sa prejavilo na výkone. Za náš tím hrali v prevažnej miere mladší hráči – ročník narodenia 2003 a mladší – Samko Bariak, Peťo Žukovský, Krištof Spodniak, Kubko Mališ. V zápase sa nestratili a bojovali v plnom nasadení."

GABBO MBKK Senec – MBK Karlovka Bratislava 32:32

Body - GABBO: Lévardy, Krč a Šikorský po 6, M. Bariak 5,Sudovký 4, Brugos, Olejár a S. Bariak po 2

Hodnotenie trénerky tímu Gabriely Rebrošovej: "Hrali sme s mladým ambicióznym družstvom ročník narodenia 2003. Oba tímy bojovali, rýchlo sa presúvali, zápas mal vyrovnaný priebeh do konca poslednej minúty. Boli to prvé zápasy v sezóne, družstvo bolo posilnené hráčmi z viacerých slovenských tímov - SNV, BSC, Svit , z tohto dôvodu je obraz výsledkov i hry skreslený. Pozitívne je, že títo chlapci sa budú počas svojej basketbalovej kariéry stretávať na palubovkách ako súperi a mimo nich ako priatelia."

unnamed

Svoje prvé prípravné zápasy majú za sebou aj mladší žiaci, ktorých preverilo družstvo Liptovského Mikulášu a GABBO Senec.

Hodnotenie trénera tímu Mariána Nemčeka: "Sústredením v Kvačanoch sme odštartovali tretí týždeň prípravy mladších žiakov. Počas sústredenia sme mali doposiaľ najväčšiu početnosť od začiatku prípravy a tak sme mohli počas sústredenia odohrať aj priateľský zápas s Liptovským Mikulášom. Skóre zápasu sme nerátali, no bolo vidieť že naši chlapci mali navrch. Od úvodu zápasu sme hrali síce menej koncentrovane v obrane, no takmer každú získanú či doskočenú loptu sme dokázali preniesť do rýchleho protiútoku, z čoho sme dali väčšinu svojich bodov. Na konci sústredenia, čiže v sobotu sme odohrali ešte jeden priateľský zápas s družstvom žiakov. Veľkú časť tvorili hráči Senca doplnenými hráčmi zo Svitu a Spišskej novej Vsi. Súper mal oproti nám výškovú prevahu, s čím sme mali občas problémy, hlavne pri obrannom doskoku. Tento tím bol organizovanejší oproti predchádzajúcemu, a tak bolo viac vidieť nedostatky hlavne pri výpomoci zo slabej strany.V útočnej fáze sme však opäť ťažili najmä z rýchlych protiútokov, ktorými sme si vytvorili mierny náskok. V závere nás súper síce dotiahol, no skóre zostalo nakoniec vyrovnané."

Autor: Michal Duchovič/mbkkarlovka.sk