V Bystrici o dôležité body pred play-off
14. februára 2015

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava nastúpia v sobotňajšom zápase 33. kola Eurovia SBL na palubovke ŠKP Banská Bystrica. Dôležité stretnutie o konečné umiestnenie po základnej časti sa pod Urpínom začína o 18.00 h.

ŠKP Banská Bystrica - VŠEMvs Karlovka Bratislava (sobota, 18.00 h)
rozhodujú: Fuska, Macura, Bartoš (komisár: Hlinka)

Zatiaľ posledný vzájomný zápas sa začiatkom januára v Bratislave skončil jasným víťazstvom Karlovky. Nováčik si v priebehu zápasu vypracoval až 28-bodový náskok a napokon triumfoval 91:67. Vtedajší tréner "policajtov" Martin Blaho na prehru reagoval: "Ja ako tréner nemám problém si to zobrať na zodpovednosť. Nie som typ, čo bude používať
alibizmus alebo výhovorky, som hlavný kouč tímu, zodpovedný za výsledky a herný prejav. Uvidíme, možno nastane zmena aj na trénerskej pozícii. Som na to pripravený.“ A čo Blaho predpovedal, to sa o dva týždne stalo. Na lavičke ŠKP ho nahradil Miroslav Grznár. Bývalý reprezentačný kouč a uznávaný motivátor mal výborný vstup do funkcie, keď jeho noví zverenci najskôr o dva body vyhrali v Leviciach a potom o bod senzačne zdolali aj majstrovský Inter. Šok prišiel aj v Slovenskom pohári, Bystričania dokázali vyhrať v Prievidzi, ktorá vtedy ťahala v lige 11-zápasovú víťaznú sériu.

V semifinále pohára už potom nestačili na domáce Komárno a v stredu dostali defenzívnu príučku od ôsmich zdravých Prievidžanov. Krajnovičovci im oplatili prehru z piatka a po výhre 95:56 si upevnili vedenie v súťaži. Kouč Grznár, ktorému v pozícii asistenta pomáha aj jeho syn Richard, nebol po 40-bodovom debakli vôbec spokojný: "Pochvala patrí všetkým hráčom Prievidze, keďže z našich nemám koho chváliť. Navyše súper bol oslabený nejakými virózami. Takže my sme naspäť v realite, ako tomu bolo v deň, keď som sem prišiel. Zázrak trvá tri dni, teraz sa o tom chlapci presvedčili. A pokiaľ sa naspäť nevrátime aj k ťažkým tréningom, nevyčistíme si hlavy, tak ten postup, o ktorý sa snažíme v tabuľke, aby sme sa vyhli takýmto ťažkým súperom, bude veľmi ťažký. Musíme sa vrátiť naspäť k zápasu v Leviciach spred dvoch týždňov a k zápasu s Interom. Nebude to asi ľahké, ale chalani to už ukázali v niekoľkých zápasoch po sebe, takže to nebola náhoda. Dnešný výkon bol absolútne katastrofálny a dúfam, že pod mojím vedením sa to už nezopakuje."

Karlovka v stredu prehrala s Komárnom, hoci v úvode viedla aj o 15 bodov a v polčase to bolo 48:48. Po zmene strán sa však už naplno prejavila kvalita v tíme hostí. Komárno donútilo nováčika v rýchlom slede k viacerým chybám, z čoho vznikali rýchle protiútoky a skóre narastalo v prospech "obuvníkov". Domácim sa navyše prestala dariť streľba, keď za celý druhý polčas zaznamenali len 27 bodov. Výsledok sobotňajšieho súboja pod Urpínom bude dôležitý čo sa týka konečného umiestnenia po základnej časti. Vie to aj generálny manažér Karlovky František Kubala: "Čaká nás náročný a dôležitý duel, ktorý napovie viac o ambíciách oboch tímov v boji o 5. - 7. miesto v základnej časti súťaže. Policajtom výrazne pomohla zmena na trénerskom poste, duo Grznárovcov prebudilo ambiciózne zostavený tím a dosiahlo viaceré kvalitné výsledky. S Bystricou máme negatívnu bilanciu 1-2, keď sa nám podarilo jednoznačne zvíťaziť iba v odvetnom domácom zápase. Naposledy sme na Štiavničkách odohrali otvorený duel, ktorý sme prehrali až v dramatickej koncovke zápasu. Aj napriek tomu, že nastúpime bez talentovaného dua juniorov Doležaj, Abrhám, verím, že sa nám podarí zopakovať posledné výkony s týmto súperom a tentokrát sa šťastena prikloní na našu stranu."

Aktuálna súpiska ŠKP Banská Bystrica:
Kenneth Rhymes, Louis Munks, Milič Blagojevič, Peter Vojtek, Milan Žiak, Jared Maree, Maroš Rendla, Richard Körner, Gaston Moliva, Mártinš Berkis, Kevin Thompson

KARLOVKA DO TOHO !!!