V derby na Pasienkoch bez chorého Kožára
17. januára 2015

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava sa v rámci 27. kola Eurovia SBL predstavia na palubovke mestského rivala BK Inter Incheba. Derby sa začína na Pasienkoch v sobotu o 18.00 h.

Eurovia SBL - 27. kolo:
BK Inter Incheba Bratislava - VŠEMvs Karlovka Bratislava (sobota, 18.00 h)
rozhodujú: Ženiš, Hančík, Čeppan (komisár Ceizel)

Inter má od utorka staronového trénera, keď klub z Pasienkov povedie Oleg Meleščenko. Doterajší kouč aktuálne druhého tímu SBL František Rón v klube zostáva a bude pôsobiť vo funkcii športového manažéra. Meleščenko sa vracia do známeho prostredia. Inter pod jeho vedením získal v uplynulej sezóne majstrovský titul, keď v kompletnej nadstavbovej časti „žlto-čierni“ neprehrali ani jeden zápas. "Netreba za tým hľadať nič iné, iba našu permanentnú snahu o budovanie stále silnejšieho klubu, ktorý bude naďalej dominovať domácej súťaži. Máme radosť, že odborníci ako Oleg Meleščenko a František Rón zúročia svoje schopnosti a bohaté skúsenosti práve v prospech BK Inter,“ uviedol generálny manažér bratislavského klubu Michal Ondruš.

Meleščenko, ktorý od začiatku januára pôsobil v tíme Eucos Levickí Patrioti ako koordinátor, žiadne veľké zmeny v tíme po svojom príchode nechystá. "Vraciam sa s tými najlepšími pocitmi, veď sa vraciam k basketbalu. Inter momentálne musí viac bojovať a sústrediť sa na to, aby na palubovke nechal maximum. Pretože všetko ostatné tu je, aj kvalita, ako v obrane tak i v útoku. Len nasadenie je trocha iné, ale myslím si, že sú to len drobnosti, maličkosti, ktoré by sme mali zmeniť, lebo celkový systém trénera Róna je podľa mňa veľmi dobrý,“ uviedol bývalý reprezentant ZSSR, strieborný z MS 1990 v Argentíne.

Štyridsaťsedemročný Meleščenko, ktorý v pozícii hráča šesť sezón (1992–1998) obliekal dres Prievidze, odštartoval trénerskú kariéru ako asistent v Petrohrade. Neskôr viedol Chimki, juniorské reprezentácie Ruska a začiatkom roka 2013 sa vrátil na slovenské palubovky v pozícii kouča Levíc. Pred sezónou 2013/14 sa stal kormidelníkom Interu Bratislava, kde ho pred štartom aktuálneho ročníka SBL nahradil František Rón.

Meleščenko si odbil tohtosezónny debut na lavičke Interu v stredu, "žlto-čierni" vyhrali v Leviciach 99:88. Najlepším strelcom Bratislavčanov bol s 24 bodmi Martin Rančík, po 16 bodov pridali JUstin Graham a Peter Sedmák.

Karlovka nevyužila šancu dotiahnuť sa v tabuľke na štvrtú Handlovú a v stredajšom priamom súboji prehrala s "baníkmi" na domácej palubovke 76:90. Nováčik nastúpi na Pasienkoch oslabený, pre chorobu bude chýbať rozohrávač Michal Kožár, ktorý mal v posledných piatich dueloch priemer 17,2 bodu na zápas. "Na Pasienkoch nás čaká náročný duel s ašpirantom na celkové prvenstvo. Posledný súboj nám tam nevyšiel podľa predstáv, ale odvtedy sme výsledkovo aj výkonnostne napredovali. Interu sa budeme snažiť priblížiť k výkonu i výsledku z domáceho zápasu, keď sme oslabeným "žlto-čiernym" dokázali sympaticky vzdorovať takmer tri štvrtiny. Zápas pre chorobu vynechá jeden z lídrov tímu Michal Kožár, ako aj Marek Doležaj, ktorý pocestuje na zápas s juniormi," uviedol pred derby generálny manažér Karlovky František Kubala.

Súpiska BK Inter Bratislava:

4 Sedmák Peter CENTER 1985

5 Šmotlák Filip FORWARD 1995

6 Baldovský Stanislav FORWARD 1989
7 Babič Petar GUARD 1985
8 Otčenáš Marek GUARD 1994
9 Bílik Martin FORWARD 1987
10 Miloševič Nenad GUARD 1983
11 Musil Jaroslav FORWARD 1989
13 Kuffa Andrej CENTER 1990
15 Kosa Viliam GUARD 1986
21 Šimek Peter CENTER 1988
33 Starosta Ondřej CENTER 1979
42 Dykstra Jordan FORWARD 1991
51 Rančík Martin CENTER 1978

KARLOVKA DO TOHO !!!