V dramatickom zápase úspešnejší Inter
29. marca 2017

Basketbalisti Karlovky v rozlúčke so sezónou bojovali, niekoľkokrát dokonca v bratislavskom derby nad Interom vyhrávali, no napokon podľahli o desať bodov 75:85. Nemusia sa však hanbiť, hoci doteraz nad rivalom z mesta ešte nikdy v histórii nezvíťazili.

Inter sa dostal do vedenia o päť bodov už po minúte hry. Svoj náskok ešte navýšil a šesť minút pred koncom štvrtiny viedol 11:5. Potom však prebrala iniciatívu Karlovka a na svojho súpera sa začala doťahovať. Dve a pol minúty pred koncom už strácala len jeden bod. Úspešným pokusom Bečaríka sa dokonca dostala do vedenia o bod, ktoré si udržala až do konca štvrtiny. Druhé dejstvo otvoril košom za dva body Rado Rančík, od súpera však prišla ihneď odpoveď. Lehman poslal trojkou Karlovku opäť do vedenia. Tá následne ubránila útok súpera a keďže ten jej sa skončil dvoma bodmi, viedla už o štyri body. V piatej minúte druhej štvrtiny sa z trestných hodov nemýlil Barač, ktorý vyrovnal na 30:30. Do konca polčasu dokázala Karlovka získať len deväť bodov. Inter sa strelecky nakopol a vďaka sedemnástim bodom vstupoval do tretej štvrtiny s náskokom 47:39.

Úvod druhého polčasu mali domáci skvelý. Za tri minúty dokázali vyrovnať, na tabuli svietil stav 52:52. Počas ďalších troch minút sa viac darilo Interu, dal desať bodov a keďže Karlovka len jeden, žlto-čierni sa dostali do výraznejšieho vedenia. Domáci ešte dokázali znížiť, do poslednej desaťminútovky sa vstupovalo za stavu 71:63 v prospech hostí. Basketbalisti Karlovky sa v štvrtej minúte dotiahli už na rozdiel štyroch bodov. Svoj náskok si už však Inter ustrážil a nedovolil domácim výraznejšie zdramatizovať záver zápasu. Hostia tak triumfovali 85:75.

Peter Ivanovič: “Bola to dôstojná rozlúčka so sezónou. Chlapci dodržiavali, na čom sme sa dohodli, bojovali, ale nemôžeme si dovoliť 24 stratených lôpt. O niečom svedčí aj fakt, že Inter mal 38 trestných hodov a my len desať.”

Juraj Krajčír : “Vedeli sme, že je to posledný zápas sezóny, prišlo veľa ľudí, a tiež sme si uvedomovali, že s Interom nám doterajšie zápasy nevychádzali. Dnes sme však odohrali veľmi dobrý zápas, podali sme výborný výkon a ukázali sme, že vieme držať krok s druhým tímom tabuľky. Zajtra máme malé posedenie ako ukončenie sezóny a potom to už bude také voľnejšie, skôr o futbale, budeme mať tímbilding. Tí, čo hrajú s béčkom, pokračujú v sezóne, ostatní dostaneme asi pár týždňov voľno.”