V dramatickom závere úspešnejšie Levice
15. marca 2017

Ani jeden tím sa v zápase 40. kola Eurovia SBL od úvodu nedokázal dostať do výraznejšieho vedenia. Karlovka však mala zlý záver štvrtiny. Za posledné tri minúty dokázala vsietiť len dva body. Levice to využili a prvú desaťminútovku tak ukončili s desaťbodovým náskokom.

Domácim prestávka zjavne pomohla. Zlepšili hru a v polovici štvrtiny prehrávali len o šesť bodov. Do konca polčasu hostia navýšili náskok a do šatní sa tak odchádzalo za stavu 35:44.

Tri minúty pred koncom tretieho dejstva zaznamenal Keely z Levíc kôš za dva body. Hostia viedli o osem bodov, no do konca štvrtiny už nedokázali dať ani jeden bod. Domáci využili zaváhanie súpera, šiestimi bodmi v rade stiahli jeho náskok už len na dva body. Pred poslednou desaťminútovkou tak nebolo nič rozhodnuté.

V jej úvode išli Levice do vedenia o osem bodov. V rozmedzí dvanástich sekúnd sa však Karlovka zásluhou Doležaja s Kožárom opäť dostala na dvojbodový rozdiel. Keď následne Doležaj dvojkou vyrovnal, tréner hostí si zobral oddychový čas. Po ňom sa začali tímy striedať vo vedení. Sedem sekúnd pred koncom Kožár vyrovnal na 74:74, no dve sekundy pred záverečným klaksónom zaznamenal víťazný kôš Summers. Levice napokon zvíťazili 76:74.

“Bolo dôležité, že sme zachytili úvod zápasu. V posledných dueloch sa nám totiž stávalo, že súper nám výraznejšie bodovo odskočil už v prvej štvrtine. Aj keď sme po prvej desaťminútovke prehrávali, nevzdali sme sa. Vyhrali sme druhý polčas a hrali sme so súperom vyrovnanú partiu do posledných sekúnd. Zápas sa rozhodol víťaznou strelou dve sekundy pred koncom, šťastne pre súpera," opísal tréner MBK Karlovka Peter Ivanovič.

“Čo rozhodlo? Mali presne toho rozdielového hráča, ktorý vedel premeniť strelu dve sekundy pred koncom. Samozrejme, že nás mrzí séria deviatich prehratých zápasov po sebe. Nepovedal by som, že Levice mali šťastie, skôr nám chýbalo. Mali sme na nich. Doma vieme byť veľmi silní proti papierovo lepším súperom, čo sme aj dnes dokázali, keď nám predĺženie ušlo v posledných sekundách,” zamyslel sa jeho zverenec Marek Doležaj.

VŠEMvs Karlovka Bratislava - BK Levickí Patrioti 74:76 (15:25, 20:19, 17:10, 22:22)

Karlovka: Lehman 15, Doležaj a Židzik po 10, Brliť 3, Hlivák 2 (Podhorský 12, Kožár 11, Bečarik 6, Krajčír a Stránsky po 2, Hašan 1)

Levice: Nofflet 17, Summers 14, Josipovič 8, Musil 5, Djurič 0 (Keely 19, Vojtek 7, Djokič 6, Krajčovič 0)

TH: 20/13 - 19/12, Fauly: 23 - 22, Trojky: 11 - 4, Rozhodovali: Ženiš, Turčin, Bara

Marek Doležaj

Sklamanie po zápase? Najmenším fanúšikom treba spraviť radosť aj tak

Tréner Peter Ivanovič

Foto: Martin Šopinec Foto: Martin Šopinec