V Handlovej prehra po dobrom výkone
22. februára 2015

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava prehrali v sobotňajšom zápase 35. kola Eurovia SBL na palubovke MBK Handlová 73:87. Zverenci trénera Milana Černického si upravili bilanciu na 15 výhier, 20 prehier a v tabuľke si udržali piate miesto. V sobotu 28. februára odohrajú svoj záverečný zápas v základnej časti 2014/15, keď v hale FTVŠ UK na Lafranconi privítajú v mestskom derby majstrovský Inter.

Eurovia SBL - 35. kolo:
MBK Handlová - VŠEMvs Karlovka Bratislava 87:73 (21:23, 19:13, 20:18, 27:19)
Zostava a body Karlovky: Hoferica 19, Žilík 16, Bečarik 12, Židzik 8, Abrhám 0 (Kožár 16, Kucsa 2, Krajčír, Stránsky a Doležaj po 0), najviac bodov MBK: Šoška 25 (10 doskokov), Drezga 17, Smiljanič 10.
TH: 24/16 - 32/16, fauly: 26 - 22, trojky: 7 - 5, 600 divákov

Úvod patril domácim (6:3), ale Karlovka potom kontrovala sériou 17:6, po ktorej sa ujala sľubného vedenia 20:12. "Baníci" však zabojovali a manko súpera dokázali stiahnuť na dva body, keď skóre prvej štvrtiny uzavrel úspešným trojkovým pokusom Drezga. Handlová v druhom dejstve zapla v obrane na vyššie obrátky a nováčikovi za desať minút dovolila nastrieľať iba 13 bodov. Rezultovalo z toho vedenie 40:36 a rovnakým skóre sa skončil aj prvý polčas.

Aj po zmene strán hrala Karlovka s domácim favoritom vyrovnanú partiu. S výnimkou Šošku si hostia dali pozor na nebezpečných strelcov "baníkov" a držali sa na dostrel. Po troch štvrtinách svietil na ukazovateli skóre stav 60:54. Rozhodujúci moment prišiel v úvode štvrtého dejstva. Sedembodovú šnúru Handlovej začal trojkou Smiljanič. Po nej si domáci vypracovali 13-bodový náskok, ktorý už Karlovka aj napriek enormnej snahe už nedokázala zmazať. Handlová napokon triumfovala 87:73 a v tabuľke si poistila štvrté miesto. Jej lídrom bol veterán Ondrej Šoška, ktorý k 25 bodom pridal aj 10 doskokov. Najlepším strelcom hostí bol Lukáš Hoferica, autor 19 bodov. V konečnom zúčtovaní doplatila Karlovka na nízku úspešnosť trestných hodov, keď z 32 pokusov premenili jej hráči iba polovicu.

Hlasy po zápase:

Milan Černický, tréner Karlovky: "Odohrali sme vyrovnaný zápas u kvalitného súpera. Podľa mňa rozhodla väčšia skúsenosť domácich hráčov. My sme nepremenili 16 šestiek a spod koša sme veľa lôpt zahodili. Myslím si, že keby sme v tomto boli úspešní, tak sa tu dnes mohlo zrodiť prekvapenie, ale domáci si to ustrážili.“

Róbert Bečarik, rozohrávač Karlovky: "V prvej štvrtine sme začali veľmi dobre, padli nám viaceré strely, aj keď boli aj také situácie, že sme minuli spod koša. Druhý polčas bol o niečo horší. Zle sme nastúpili do tretej štvrtiny, zle sme bránili, a takto to aj dopadlo. V štvrtej štvrtine im padli nejaké trojky. Bol to kvalitný súper.“

Branko Maksimovič, tréner Handlovej: "Bol som na svojich hráčov nahnevaný, nakoľko sme od začiatku zápasu nehrali poriadne, akoby sme ho zaspali. Nechali sme Karlovku strieľať ľahké koše a doskočili veľa lôpt. To bol jediný dôvod, prečo som bol veľmi nahnevaný na mojich hráčov, pretože som povedal, aby sme v každom jednom zápase už od začiatku hrali s nasadením, bez ohľadu na to, kto je naším súperom. Musíme do zápasu vstúpiť so stopercentnou koncentráciou, špeciálne v obrane. Tento víkend sme spravili veľa vecí kvôli príprave na play-off. Pokračujeme budúci týždeň a myslím, že sme dobre pripravení na štvrťfinále, už len čakáme na súpera. Myslím, že nás v Handlovej čaká ešte veľa dobrých zápasov a ďakujem fanúšikom, že nás chodia podporovať.“

Bojan Stanojevič, pivot Handlovej: "Na začiatku zápasu sme hrali veľmi zle. Prvý polčas sme vyhrali o štyri body, v druhej polovici zápasu sme už hrali lepšie a nakoniec sme aj vyhrali. Toto víťazstvo nám dalo ustráženie si pozície a teraz sa už môžeme pripravovať na play-off. Máme ešte jeden zápas proti Nitre, ktorý sa tiež budeme snažiť vyhrať.“