V Handlovej s cieľom ubrániť silných legionárov
29. novembra 2014

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava sa v sobotňajšom zápase 17. kola Eurovia SBL pokúsia dosiahnuť tretie víťazstvo na palubovkách súperov, keď si merajú sily s tímom MBK Handlová.

Eurovia SBL - 17. kolo:
MBK Handlová - VŠEMvs Karlovka Bratislava (sobota, 18.00 h)
rozhodujú: Ženiš, Hančík, Macura

Oba tímy v uplynulom 16. kole pretrhli trojzápasovú sériu prehier. Handlová po výsledku 76:70 uspela v Banskej Bystrici, Karlovka zdolala na domácom ihrisku Levice  (88:84). "Baníci" nastúpia v sobotu so snahou odplatiť nováčikovi prehru z 8. kola, Karlovka vtedy triumfovala 81:73. Športový riaditeľ MBK Ivan Kartáč pred zápasom upozorňuje na aktuálne dobrú formu súpera. "Na Karlovku sa zodpovedne pripravujeme. Nebude to jednoduchý zápas, nakoľko jej hráči sa v posledných zápasoch dostali do dobrej formy. Nemajú u nás čo stratiť, nehrajú pod tlakom. Musíme od začiatku pristúpiť k zápasu zodpovedne, musíme dodržať taktiku na zápas a hlavne musíme bojovať ako tím. Jedine tak môžeme uspieť,“ uviedol Kartáč.

Do zostavy Karlovky sa pred stretnutím s Levicami vrátil uzdravený krídelník Miroslav Žilík a jeho výkon mal okamžitý efekt na hru tímu. V Handlovej bude trénerovi Milanovi Černickému okrem dlhodobo zraneného Filipa Lehmana chýbať aj David Abrhám. "Očakávam náročný zápas, Handlová nám bude chcieť odplatiť prehru z našej palubovky. Ich sila a kvalita je v legionároch, určite budú hnaní vpred domácim publikom a budú chcieť potvrdiť formu po výhre v Banskej Bystrici. Kľúčom k úspechu by mala byť dobrá obrana, koncentrácia v útoku, vážiť si každú loptu a veriť si pri zakončovaní," naznačil ambície Karlovky asistent trénera Peter Ivanovič.

Súpiska MBK Handlová pre sezónu 2014/15:
#1 Miroslav Mátych    Slovensko R 186 cm
#6 Luka Drezga     Chorvátsko K 195 cm
#8 Krsto Bjelica    Chorvátsko R 191 cm
#9 Miloš Djurišič    Čierna Hora K 194 cm
#10 Ondrej Haviar    Slovensko R 175 cm
#12 Ondrej Šoška    Slovensko P 208 cm
#13 Preston Purifoy    USA P 203 cm
#17 Michal Dolník     Slovensko P 206 cm
#24 Nemanja Gudžič    Chorvátsko K 202 cm
#28 Bojan Stanojevič     Chorvátsko P 205 cm
#95 Boris Belavý     Slovensko K 200 cm

KARLOVKA DO TOHO !!!