V Leviciach so snahou nadviazať na stredajší výkon
09. januára 2015

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava sa pokúsia zopakovať výborný výkon zo stredajšieho zápasu s Banskou Bystricou aj v sobotu na palubovke Levíc. Duel 25. kola Eurovia SBL je na programe v sobotu o 18.00 h.

Eurovia SBL - 25. kolo:
Eucos Levickí Patrioti - VŠEMvs Karlovka Bratislava (sobota, 18.00 h)
rozhodujú: Ženiš, Macura, Bara (komisár Jančovič)

Trénerský tím Levíc sa krátko po novom roku rozšíril o cennú posilu. Do funkcie koordinátora získalo aktuálne ôsme mužstvo SBL Olega Meleščenka. Uznávaný odborník naposledy viedol bratislavský Inter, s ktorým v uplynulej sezóne vybojoval majstrovský titul. Pre bývalého reprezentanta ZSSR, strieborného z MS 1990 v Argentíne, ide o druhý angažmán na juhu Slovenska, keď Levice trénoval aj v druhej polovici ročníka 2012/13. "Sme veľmi radi, že Oleg bude u nás pôsobiť ako koordinátor. Využili sme fakt, že je nejaký ten čas bez basketbalu a že si aktuálne hľadá klub. Bude sa zúčastňovať na tréningoch i zápasoch. V pozícii hlavného trénera zostáva Ladislav Lutovský, pretože môže nastať situácia, že Olega osloví niektorý z väčších klubov a od nás odíde," povedal marketingový manažér Levičanov Ladislav Garaj. Patrioti si od Meleščenka sľubujú výdatnú pomoc. "Už keď u nás pôsobil pred dvoma rokmi, ľudia v Leviciach ho zbožňovali. Pod jeho vedením mužstvo v spoločnej českej lige predvádzalo kvalitné výkony. Verím, že nám k zlepšeniu našej hry pomôže aj teraz," dodal Garaj. Zatiaľ sa tak však nestalo. Levičania od príchodu skúseného Rusa prehrali obe stretnutia, keď najskôr doma nestačili na Spišskú Novú Ves a v stredu ťahali za kratší koniec aj v Komárne.

Naopak, Karlovka v stredu opäť zažiarila a legionármi preplnenú Banskú Bystricu zdolala rozdielom triedy. Najlepšieho strelca tímu Lukáša Hofericu, ktorý pre problémy s faulami odohral necelých desať minút, dokonale zastúpili Michal Kožár s Róbertom Bečarikom. Dvojica rozohrávačov spolu zaznamenala 51 bodov, obaja si navyše na polovicu rozdelili desať trojok mužstva VŠEMvs. Nováčikovi bude na juhu Slovenska v sobotu chýbať trojica hráčov. Filip Lehman je dlhodobo zranený, Richard Kucsa len nedávno začal s tréningom a Dalibor Hlivák je na antibiotikách. "Po skvelom stredajšom výkone a víťazstve nad Banskou Bystricou musíme ostať pri zemi a sústrediť sa na ďalší zápas. Levice na domácej pôde podávajú dobré výkony. Kľúčom bude ubrániť tvorcu hry Igrutinoviča, nedovoliť mu skórovať a organizovať levický útok. Pozor si budeme musieť dať aj na strelca Storyho. My sa opäť chceme opierať o kolektívnu hru. Očakávame vyrovnaný duel v zaplnenej levickej hale," naznačil ambície tímu asistent trénera Karlovky Peter Ivanovič.

Súpiska EUCOS Levickí Patrioti:
Malik Cornell Story    USA krídelník
Eddi Jurjevič    Chorvátsko krídelník
Matúš Marchyn    Slovensko rozohrávač
Andrej Galád    Slovensko rozohrávač
Jakub Drapák    Slovensko krídelník
Luka Igrutinovič    Srbsko rozohrávač
Vladimír Klár    Slovensko krídelník
Maurizio Galata    Slovensko krídelník
Ivan Berljafa    Chorvátsko rozohrávač
Juraj Boócz    Slovensko krídelník
Ivan Čirko    Chorvátsko pivot
Željko Novak    Chorvátsko rozohrávač

KARLOVKA DO TOHO !!!