V mestskom derby sme neuspeli, arbitri využili videorozhodcu
02. novembra 2015

Odobrenie úspešnej trojky video technikou radosť do Karlovky napokon nepriniesla. Mestskému rivalovi sme podľahli o 13 bodov.

Ani na deviaty pokus sa karloveskému Dávidovi nepodarilo skoliť Goliáša z Pasienkov. Po siedmich vzájomných zápasoch v minulom ročníku, neuspeli hráči VŠEMvs Karlovka bratislava proti Interu Bratislava ani druhýkrát v tejto sezóne. Na palubovke súpera prehrali pomerom 64:77.

Karlovešťania pritom nemali ďaleko od toho, aby v zápase 9. kola SBL svojho mestského rivala prekvapili. V záverečnej štvrtine totiž zaskočili Interistov zlepšenou ofenzívou a podarilo sa im stiahnuť štrnásťbodové manko na šesť bodov. Ani po time-oute domáceho trénera B. Maksimoviča interistický stroj nezačal fungovať a je len škoda, že sa ich mizériu hosťom nepodarilo využiť. Domáci takmer po celý zápas vyhrávali o desať a viac bodov a ani v závere už potom nedopustili, aby ich Karlovka trápila do posledných sekúnd.

Žlto-čierni, ktorý nastúpili už aj so slovenskými oporami Martinom Rančíkom a Martinom Bílikom, mali lepší úvod do zápasu a to bolo pre stretnutie smerodajné. Po zápase to spomenul aj tréner Milan Černický. "Začali sme s prílišným rešpektom, nedostupovali sme k hráčom, nechávali sme ich voľných. Bol to zlý začiatok," krútil hlavou. V ďalšom priebehu ale podľa neho nastalo zlepšenie, hráči zo seba striasli prehnaný rešpekt a so súperom hrali oveľa vyrovnanejšiu partiu. "Treba hrať tvrdo pod košom i na obvode a tým sa môžeme Interu vyrovnať,“ dodal coach.

O výsledku rozhodol trhák Interu  v tretej štvrtine, kedy ich náskok narástol až na 18 bodov. "Pred druhým polčasom sme si povedali, že musíme na nich vybehnúť a hrať agresívne. Tretiu štvrtinu sme tuším aj vyhrali, ale na záver sme zbytočne stratili nejaké lopty, čo domáci využili, všetko trestali, dali z toho ľahkých osem bodov a my sme sa už nevedeli dotiahnuť," hodnotil po zápase guard Dalibor Hlivák.

Karlovka bola pritom lepšia pod košmi. Doskokov má štatisticky síce menej, no v útoku sa hosťom podarilo doskočiť až 12 lôpt a premeniť ich na 12 bodov z druhej šance. Interu sa zo 4 ofenzívnych doskokov nepodarilo vsietiť ani jeden kôš. Veľký problém robila Karlovke defenzíva domáceho celku, ktorá ich udržala na chudobných 64 bodov.

Zaujímavú situáciu priniesol trojbodový kôš D. Abrháma v štvrtom dejstve. Rozhodcovia po ňom premiérovo využili video, ktoré vyvrátilo ich podozrenie z prešľapu. Práve on bol najlepším strelcom Karlovky so 17 bodmi, D. Hlivák dosiahol 12 bodov, Juro Hašan pridal k 8 bodom aj 10 doskokov.

V stredu bude Karlovka oddychovať, najbližšie sa predstaví v sobotu pod košmi Iskry Svit.

BK Inter Incheba Bratislava – VŠEMvs Karlovka Bratislava 77:64 (29:22,21:15,12:13,15:14) - Štatistiky
Inter: Rančík R. 15, Mrviš 12, Bílik 11, Rančík M. 8, Bulatovič 4 (Miloševič 12, Kuffa 6, Jankovič 5, Rakić 4, Bannister 0, Musil 0, Páleník 0)
Karlovka: Žilík 8, Hoferica 6, Kožár 6, Brliť 4, Bečárik 3 (Abrhám 17, Hlivák 12, Hašan 8 & 10 doskokov, Galád 0, Krajčír 0, Mäsiar 0, Podhorský 0)
TH: 14/17 – 6/11, Trojky: 11 – 12, Fauly: 23 – 23
Rozhodovali: Ženiš – Turčin – Lamoš

(tk, foto: Karol Šopinec)